Życzenia dla kardynała Zenona Grocholewskiego

2013/07/2

Z okazji przypadającego w maju 50 – lecia święceń kapłańskich kard. Zenona Grocholewskiego, Prefekta Kongregacji Wychowania Katolickiego Stolicy Apostolskiej, burmistrz Wolsztyna Andrzej Rogozinski oraz przewodniczący Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Wolsztynie Włodzimierz Chrzanowski, wystosowali życzenia jubileuszowe. Obaj otrzymali od Kardynała oddzielne podziękowanie.

Podziękowanie od Kardynała
Podziękowanie od Kardynała

Ksiądz Kardynał Prefekt, jest dziś najwyższym dostojnikiem Kościoła Katolickiego, który w 1957 roku ukończył Niższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Poznańskiej w Wolsztynie, brutalnie zamknięte przez ówczesne władze komunistyczne w 1960 roku, po jedenastu latach istnienia.

List od władz
List od burmistrza Wolsztyna Andrzeja Rogozinskiego oraz przewodniczącego Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Wolsztynie Włodzimierza Chrzanowskiego

Historia wolsztyńskiego Seminarium, postać jego dyrektora ks. Teodora Lercha – niezłomnego kapłana i wychowawcy młodzieży, oraz sylwetki absolwentów, duchownych i świeckich, którzy pełnią dziś ważne i odpowiedzialne funkcje nie tylko w Kościele ale także w różnych dziedzinach życia, są przedmiotem podejmowanych przez tamtejszy Oddział inicjatyw w ramach długofalowego projektu pt. „Kulturotwórcza rola parafii farnej w Wolsztynie”.

(wch)/(kw)

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#grocholewski #irmler #kapłańskich #rocznica #święceń #Wolsztyn
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej