Eleni zaśpiewa św. Maksymilianowi w Zduńskiej Woli

2015/10/6

Mszą świętą celebrowaną w Bazylice Mniejszej Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli rozpoczną się w niedzielę 9 października o godz. 11.00 XX Dni Świętego Maksymiliana organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie “Civitas Christiana”.

W programie trzydniowych obchodów mieszkańcy Zduńskiej Woli i okolic znajdą ciekawe propozycje kulturalne i edukacyjne, w tym spektakl w wykonaniu Amatorskiego Teatru Cultus zatytułowany “Droga do nieba św. Maksymiliana”, wernisaż prac uczniów Liceum Plastycznego im. K. Kobro w Zd. Woli, którego motyw przewodni stanowią detale małej architektury regionu – kapliczki. Świętego Maksymiliana jako wynalazcę będzie przybliżała wystawa przygotowana przez Muzeum Historii Miasta. Jak wiadomo, Święty patron zduńskowolan w wolnym czasie lubił grywać w szachy. Pamiętają o tym organizatorzy, którzy tę grę od kilku edycji promują w ramach jesiennych Dni ku jego czci. Tym razem uczestnicy będą mogli zmierzyć się z mistrzem szachowym Przemysławem Walczakiem.

XX Dni Świętego Maksymiliana w Zduńskiej Woli potrwają do niedzieli 11 października br. Zakończy je uroczysta Msza święta sprawowana o godz. 12.00 w Bazylice Mniejszej Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli. Liturgii będzie towarzyszyła oprawa muzyczna w wykonaniu zespołu Powołaniowo – Ewangelizacyjnego Kerygma, składającego się z kleryków Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku.

Ostatnim akcentem Dni ku czci św. Maksymiliana będzie koncert znanej artystki ELENI, która wystąpi w niedzielny wieczór, o godz. 18.00 w Zduńskowolskim Centrum Integracji Ratusz.

Dni Świętego Maksymiliana w Zduńskiej Woli na stałe wpisały się w jesienny pejzaż wydarzeń kulturalnych miasta i powiatu. Ich realizacja ma na celu promowanie postaci Świętego, dla którego Zduńska Wola jest miejscem urodzenia i chrztu. Cyklicznie organizowane Dni stanowią ważny element działalności tamtejszego Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana”, który wokół tej idei każdego roku integruje wiele osób, środowisk oraz lokalnych instytucji. Do najważniejszych partnerów jubileuszowych obchodów należą zduńskowolskie parafie pw. Wniebowzięcia NMP i św. Maksymiliana, Urząd Miasta Zduńska Wola i Starostwo Powiatowe w Zduńskiej Woli oraz Ośrodek Pamięci Świętego Maksymiliana w Zduńskiej Woli. Sponsorem strategicznym 20. edycji jest firma Grupa INCO S.A.

Szczegółowy program: tutaj

Marcin Kluczyński

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#amatorski teatr Cultus #Eleni #Grupa Inco #Mistrz szachowy Przemysław Walczak #XX Dni Świętego Maksymiliana w Zduńskiej Woli #Zespół Kerygma
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej