Tydzień Biblijny: On troszczy się o Ciebie (AUDIO)

2016/04/13

Bóg przychodzi do ludzi utrudzonych i uciśnionych, by wyprowadzić ich z krainy niewoli do ziemi przestronnej, w której będą mogli żyć jako ludzie wolni i zachowujący pokój. Na przeszkodzie staje jednak wciąż brak wiary i ufności oraz wzajemna rywalizacja.

W Starym Testamencie miłosierdzie Boga objawia się przede wszystkim w Jego trosce o ludzi poniżonych i zniewolonych. Kiedy Pan powołuje Mojżesza, aby wyprowadził lud izraelski z niewoli, wyjawia mu swoje imię, które brzmi: Ten, który jest. Bóg rzeczywiście jest Tym, który jest obecny, który towarzyszy człowiekowi, nie opuszcza go i nigdy nie pozostaje obojętnym na cierpienie i ból, lecz przychodzi z pomocą.

O tym, jak Bóg wyprowadza swój lud z nędzy i nieszczęść zaświadcza Pismo Święte, w którym każdy może odnaleźć analogię do osobistej historii zbawienia. Wysłuchajmy krótkiej nauki ks. Mariusza Górnego, biblisty z Towarzystwa św. Pawła, który w Tygodniu Biblijnym odkrywa wraz z nami miłosierne oblicze Ojca.

 

Audycja została przygotowana w związku z 8. Ogólnopolskim Tygodniem Biblijnym. Wspólnie z Radiem Jasna Góra, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” – organizator Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej przygotowało pięć sześciominutowych rozważań, które mają pomóc w przeżyciu tego szczególnego czasu.

Tegoroczny Tydzień Biblijny przebiega pod hasłem: „Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa” i nawiązuje do tematu roku duszpasterskiego oraz do 1050. rocznicy Chrztu Polski. Czym jest Miłosierdzie w Piśmie Świętym? Co o nim mówi Stary i Nowy Testament? m.in. na te pytania odpowiada ks. Mariusz Górny, biblista z Towarzystwa św. Pawła.

Celem Tygodnia Biblijnego jest ożywienie duszpasterstwa biblijnego i przypomnienie wiernym o znaczeniu słowa Bożego, które jest źródłem prawdy i łaski Bożej.

 

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#8 Ogólnopolski Tydzień Biblijny #cierpienie #civitas christiana #miłosierdzie #Pismo Święte #przebaczenie #XX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej