Tydzień Biblijny: Pułapka grzechu (AUDIO)

2016/04/12

Całe Pismo Święte mówi nam o Bogu, który jest Miłosierdziem, a jednocześnie wzywa każdego z wierzących do uczynków miłosierdzia. Już od pierwszych stron Pisma Świętego dowiadujemy się, kim jest człowiek i jakie zajmuje miejsce w Bożym planie Zbawienia. Ukazuje nam prawdę o nas, także w kontekście ludzkiej słabości, która ma swoje źródło w grzechu. Poznając historię Zbawienia przekonujemy się, że dzięki miłosierdziu, Boża opieka nie omija także człowieka grzesznego, który oddala się od Boga i Jego woli.

Zły sprawia, że ulegamy grzechowi pychy i pokusie wolności wobec wszelkich ograniczeń. Normy i zasady, które otrzymaliśmy, zdają się być wbrew nam. Wówczas Bóg nie jest już tym, który ofiarował nam wszystko, w tym wskazania pozwalające na uniknięcie zagrożeń, ale raczej jako despota i tyran zakazujący czegoś, co pozornie jawi się jako piękne i użyteczne. Konsekwencją takiego myślenia jest utrata niewinności i strach przed Bogiem. Jak uniknąć takich pułapek w naszym  życiu duchowym, mówi ks. Mariusz Górny, biblista z Towarzystwa św. Pawła.

 

Audycja została przygotowana w związku z 8. Ogólnopolskim Tygodniem Biblijnym. Wspólnie z Radiem Jasna Góra, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” – organizator Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej przygotowało pięć sześciominutowych rozważań, które mają pomóc w przeżyciu tego szczególnego czasu.

Tegoroczny Tydzień Biblijny przebiega pod hasłem: „Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa” i nawiązuje do tematu roku duszpasterskiego oraz do 1050. rocznicy Chrztu Polski. Czym jest Miłosierdzie w Piśmie Świętym? Co o nim mówi Stary i Nowy Testament? m.in. na te pytania odpowiada ks. Mariusz Górny, biblista z Towarzystwa św. Pawła.

Celem Tygodnia Biblijnego jest ożywienie duszpasterstwa biblijnego i przypomnienie wiernym o znaczeniu słowa Bożego, które jest źródłem prawdy i łaski Bożej.

 

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#8 Tydzień Biblijny #civitas christiana #grzech #miłosierdzie #miłosierni jak ojciec #pokusa #Rok Miłosierdzia #XX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej