Czy lektura Biblii może fascynować?

2023/02/16
CCH 3974
Fot. Kamil Latuszek, Centrum Medialne "Civitas Christiana"

,,Wyśmienity wykład, bardzo dobrze obrazujący problematykę i rozkładający wręcz Księgę Powtórzonego Prawa na czynniki pierwsze, tworząc ją bardziej zrozumiałą. (…)” – to opinia jednego z uczestników warsztatów biblijnych online, które odbyły się wczoraj 15 lutego 2023 r. we wrocławskim studio Centrum Medialnego Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana”.

Warsztaty pt. ,,Czy lektura Biblii może fascynować? - Księga Powtórzonego Prawa", poprowadził ks. prof. Sławomir Stasiak – kierownik Katedry Teologii Biblijnej Starego Testamentu w Instytucie Nauk Biblijnych oraz rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Uczelnia od wielu lat wspiera Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej, przekazując laureatom indeksy na wskazane kierunki studiów oraz biorąc w pracach komisji konkursowej podczas etapu diecezjalnego w Archidiecezji Wrocławskiej.

Spotkanie rozpoczęła Agnieszka Zalewska – dyrektor Instytutu Biblijnego Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana”. Jego transmisję na żywo śledziło 178 osób. Zapraszamy do wysłuchania i powrotu do zaprezentowanych treści przy przygotowaniach do etapu szkolnego 27. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który odbędzie się już 8-9 marca 2023 r. Nagranie ze spotkania jest dostępne na YouTube:

 

Organizatorem wydarzenia był Instytut Biblijny Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, w ramach przygotowań do 27. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Tegorocznym zakresem merytorycznym jest Księga Powtórzonego Prawa i List do Hebrajczyków, zaś rejestracja szkół trwa do piątku 24 lutego 2023 r. Mogą dokonać jej katecheci poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.okwb.pl.

Składamy serdeczne podziękowania Koleżankom z wrocławskiego Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" za pomoc w organizacji wydarzenia oraz kolegom z Centrum Medialnego za transmisję wydarzenia.

 

/ab

 

Zalewska

Agnieszka Zalewska

Członkini Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana” oraz dyrektor Instytutu Biblijnego, który jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Pasjonuje się śpiewem i lubi ludzi, którymi się otacza.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Instytut Biblijny Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" #konkurs biblijny #Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej #Biblia #warsztaty #warsztaty biblijne
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej