dr Michał Zborowski: Arkana Żywego Słowa - Nie na pokaz [nagranie]

2021/04/24
Trudna jest ta mowa... 11
grafika: Barbara Kubicka

Rozpoczynamy serię nagrań ,,Arkana Żywego Słowa” w ramach cyklu zatytułowanego ,,Trudna jest ta mowa, czyli o kontrowersjach w Piśmie Świętym”. Założeniem jest, aby w toku realizacji poszczególnych odcinków przyjrzeć się bliżej tym fragmentom Biblii, które są w jakiś sposób niezrozumiałe, kontrowersyjne, nastręczają pewnych problemów interpretacyjnych, by spróbować wyjaśnić pojawiające się wątpliwości, omówić trudne zagadnienia.

W pierwszym odcinku ,,Nie na pokaz” dr Michał Zborowski w rozmowie z Barbarą Kubicką poddaje analizie niejasności związane z dwoma fragmentami Ewangelii wg św. Mateusza, które wydają się ze sobą sprzeczne:

,,Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.”. (Mt 5, 16) oraz

 ,,Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu.” (Mt 6, 3-4)

Zapraszamy do wysłuchania!


/mwż

Michal Zborowski

dr Michał Zborowski

Doktor teologii dogmatycznej, członek Towarzystwa Teologów Dogmatyków oraz konsultant
teologiczny miesięcznika "Adeste". Świecki ewangelizator i mówca konferencyjny, współpracujący z Katolickim Stowarzyszeniem ''Civitas Christiana''.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Arkana Żywego Słowa
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej