Dr Michał Zborowski: Arkana Żywego Słowa - Nienawiść do bliźnich nakazem Boga? [nagranie]

2021/09/21
Arkana grafika do Sound Clouda

Kolejne nagranie z serii ,,Arkana Żywego Słowa” w ramach cyklu zatytułowanego ,,Trudna jest ta mowa, czyli o kontrowersjach w Piśmie Świętym”.

Założeniem jest, aby w toku realizacji poszczególnych odcinków przyjrzeć się bliżej tym fragmentom Biblii, które są w jakiś sposób niezrozumiałe, kontrowersyjne, nastręczają pewnych problemów interpretacyjnych. 

W piątym odcinku zatytułowanym ,,Nienawiść do bliźnich nakazem Boga?” poddany analizie zostanie fragment z 14. rozdziału Ewangelii wg św. Łukasza, w którym czytamy: ,,Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem.” (Łk 14, 26). 

Czy przytoczona wyżej mowa Jezusa nie jest sprzeczna z Jego nauczaniem, w którym niejednokrotnie nawołuje do miłości bliźniego, jak np. w drugim przykazaniu miłości? Co Chrystus ma na myśli, gdy wzywa do nienawiści? Dlaczego używa tak dosadnych, radykalnych i trudnych do przyjęcia słów? Na te pytania odpowiada dr Michał Zborowski.

Zapraszamy do wysłuchania!

/uk

Michal Zborowski

dr Michał Zborowski

Doktor teologii dogmatycznej, członek Towarzystwa Teologów Dogmatyków oraz konsultant
teologiczny miesięcznika "Adeste". Świecki ewangelizator i mówca konferencyjny, współpracujący z Katolickim Stowarzyszeniem ''Civitas Christiana''.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Biblia #Arkana Żywego Słowa
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej