Prof. Grzegorz Kucharczyk: Odsiecz z nieba. Prymas Wyszyński wobec rewolucji [wideo]

2021/09/28
Mkonferencja

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z prof. dr hab. Grzegorzem Kucharczykiem, który w swojej najnowszej książce „Odsiecz z nieba. Prymas Wyszyński wobec rewolucji”, obnaża kulisy każdej rewolucji, pokazując ich brutalność, bezwzględność i bezbożność.

Zawarte w publikacji rozważania dotyczące metod działania i skutków rewolucji prof. Grzegorz Kucharczyk oparł na myśli Prymasa Tysiąclecia oraz w nawiązaniu do jego dramatycznych losów. Autor nie ogranicza się jednak do postaci kard. Stefana Wyszyńskiego lecz przywołuje też myśli i doświadczenia blisko związanego z nim krakowskiego metropolity kard. Karola Wojtyły – papieża Jana Pawła II, a także wielu innych uczonych, świętych i męczenników różnych czasów.

Czym naprawdę jest rewolucja?

Autor podkreśla, iż w swojej pierwszej fazie wywołuje entuzjazm, wzbudza nadzieję na zmianę istniejącego porządku, kreuje piękne wizje przyszłości za pomocą wspaniałych haseł: wolność, równość, braterstwo, jednym słowem powszechne szczęście.

Jednak, jak pokazuje historia rewolucje przynosiły jeszcze większe nierówności, większą niesprawiedliwość i ucisk. Ich efektem była przemoc, terror, zniszczenie. Szlachetne idee zmian społecznych przekształcały się w dyktatury. Zamiast ulepszenia świata mieliśmy zorganizowane barbarzyństwo.

Zapraszamy do obejrzenia!

/uk

Gozdziewicz Ewelina

Ewelina Goździewicz

Członek Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”

© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej