Home / Wiara Wspólnota Kościół / 14 maja – Dzień modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia
14-maja.jpg

14 maja – Dzień modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia

Papież Franciszek ogłosił dzień 14 maja dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania pandemii koronawirusa.

Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała do przewodniczących episkopatów całego świata prośbę, aby czwartek 14 maja był dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaapelował o przyłączenie się do modlitwy.

„Ponieważ modlitwa ma wartość uniwersalną, przyjąłem propozycję Wysokiego Komitetu na rzecz Ludzkiego Braterstwa, aby 14 maja wierni wszystkich religii połączyli się duchowo w dniu modlitwy i postu, by błagać Boga o wspomożenie ludzkości w przezwyciężeniu pandemii koronawirusaˮ – powiedział papież Franciszek do wiernych 3 maja po modlitwie Regina Coeli.

Pomysł międzyreligijnej modlitwy o ustanie pandemii pochodzi od Wysokiego Komitetu na rzecz Ludzkiego Braterstwa, który reprezentuje sygnatariuszy Deklaracji o Powszechnym Braterstwie podpisanej w lutym br. w Abu Zabi. Inicjatywę wspólnego wołania do Boga o ustanie pandemii poparł Ojciec Święty Franciszek.

źródło: ekai

/mwż

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce

Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więce

#14 maja, #pandemia, #papież Franciszek