14 Przystanków – rekolekcje wielkopostne Profeto

2022/3/17
19
Grafika: Profeto

„14 Przystanków” to rekolekcje wielkopostne przygotowane przez Profeto. Jest to cykl medytacji do kolejnych stacji drogi krzyżowej, które prowadzi duet ks. Michał Olszewski SCJ i o. Michał Legan OSPPE. Odcinki rekolekcji „14 Przystanków” ukazują się od 10 marca w kolejne poniedziałki i czwartki Wielkiego Postu na portalu profeto.pl. Zainteresowani mogą zostawić swojego maila i zostaną powiadomieni o kolejnych odcinkach.

Przystanek III

Pierwszy upadek symbolizuje nasze codzienne, małe z pozoru, grzeszki, które tak naprawdę składają się na „sytuację zmęczeniową”. Suma tych małych grzeszków – drobnych zaniedbań, ominiętych natchnień czy możliwości czynienia dobra – potrafi nas złamać. (…) Jezus dzisiaj bierze to wszystko na siebie i pokazuje nam, że możemy wstać z tego zmęczeniowego złamania i upadku i zacząć od nowa

– mówi ks. Michał Olszewski SCJ w rozważaniu trzeciej stacji „Pan Jezus upada pod krzyżem po raz pierwszy”.

 

Przystanek II

Jezus niosący krzyż to obraz każdego człowieka – obraz tego, co przeżywamy w naszej codzienności. Ale Jezus dźwigający krzyż to także obraz heroiczny – obraz tego, jaki mogę się stać, jeżeli się na swój krzyż zgodzę, jeżeli krzyż mojego życia przyjmę z taką pokorą, z jaką On to zrobił. Żeby to było możliwe, bardzo warto swój krzyż nazwać…

– mówi o. Michał Legan OSPPE w rozważaniu drugiej stacji „Jezus bierze krzyż na swoje ramiona”.

 

Przystanek I

Sąd nad Bogiem dokonuje się w nas właściwie codziennie. Skazujemy Boga na śmierć bardzo odważnie, ale nie mamy odwagi, by okazać miłosierdzie. A tak naprawdę to miłosierdzie wymaga od człowieka dużo więcej niż sprawiedliwość. Trzem osobom trzeba to miłosierdzie dziś okazać – sobie samemu, bliźniemu i właśnie teraz, w tej stacji, Panu Bogu.

Odcinki rekolekcji „14 Przystanków” będą ukazywały się od 10 marca w kolejne poniedziałki i czwartki Wielkiego Postu na portalu profeto.pl. Zainteresowani mogą zostawić swojego maila i zostaną powiadomieni o kolejnych odcinkach.

Materiał Profeto

/em

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Profeto ##ksmichałolszewski ##oMichałLegan #Rekolekcje internetowe #rekolekcje online #Rekolekcje wielkopostne
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej