o.piotrw

Bóg potrzebuje człowieka [wideo]

2020/11/25

Oczywistą rzeczą jest fakt, że człowiek potrzebuje Boga. Nawet wtedy, gdy w Niego nie wierzy. Jednak czy Bóg, w swej wszechmocy i nieskończoności, potrzebuje człowieka? Na te pytanie starał się odpowiedzieć o. dr Piotr Włodyga podczas rekolekcji wygłoszonych 21-22 listopada, w Koszalinie.

O. Piotr zauważył, że czas tych rekolekcji, prowadzonych podczas epidemii, jest bardzo trudny. Ciężko jest go również porównać z innym trudnym czasem, ale również niełatwo jest przytoczyć inne życiowe doświadczenie, które byłoby podobnie trudne. Wszystkim towarzyszy lęk, ale jest to również okres napięć, które przeżywamy z najbliższymi. Nie do końca sami potrafimy je nazwać, zdefiniowanie ich bywa niewykonalne.

Bóg potrzebuje człowieka i to często tego, którego my chcielibyśmy ewangelizować, by to właśnie on do Boga się zwrócił. Na dojście do tego stwierdzenia pomogą nam trzy konferencje zatytułowane „Talent”, „Sąd” oraz „Czujność”.

Podstawowym wyzwaniem człowieka jest bycie dobrym, które często jest „wypłukiwane” i zastępowane przez bycie skutecznym. Co dziś dla mnie znaczy być dobrym człowiekiem? Zapraszamy do wysłuchania rekolekcji, które być może pomogą odpowiedzieć również i na to pytanie.

Dzień 1 - konferencja „Talent” oraz „Sąd”:

 

Dzień 2 - konferencja „Czujność”:

There was a problem loading the media.

/mg

© Civitas Christiana 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej