Bp Bronakowski: Abstynencja przygotowaniem do beatyfikacji kard. Wyszyńskiego

2020/12/30
bronakowski-fot.jpg

O podjęcie od 1 stycznia abstynencji w ramach przygotowania do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego zaapelował bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.  Podczas spotkania pod hasłem „Trzeźwi- wolni- szczęśliwi” zorganizowanego w Centrum Medialnym Katolickiej Agencji Informacyjnej w Warszawie, 30 grudnia, bp Bronakowski podkreślił, że kard. Wyszyński był wielkim promotorem trzeźwości.

„Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich” – mówił kard. Stefan Wyszyński. Jego słowa przypomniał  Bp Tadeusz Bronakowski. Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych podkreślił, że problem nadużywania alkoholu w Polsce się nie zmniejsza. „Narodowy Program Trzeźwości to zadanie dla wszystkich Polaków” – powiedział. Wymienił też Kościół, rodzinę i państwo jako podmioty, które powinny współpracować w pracy na rzecz trzeźwości.

„Nie walczymy z substancją, walczymy o człowieka, o sens życia” – mówił podczas spotkania ks. Piotr Kulbacki. Uczestnicy spotkania podkreślali, jak ważne jest ograniczenie sprzedaży alkoholu.

Podczas spotkania w Warszawie zaprezentowano poradnik dla rodziców, wychowawców i duszpasterzy zatytułowany „Miłość, wolność i odpowiedzialność”. Jej celem jest pomoc osobom odpowiedzialnym za wychowanie dzieci i młodzieży w zapewnieniu młodemu pokoleniu jak najlepszej ochrony przed uzależnieniami.

BP KEP/md

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego #Episkopat #Episkopat Polski #kard. Stefan Wyszyński #slider #trzeźwość
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej