Czy biskupi odpowiedzą na wezwanie papieża Franciszka?

2022/03/18
statue of the virgin mary with little jesus on the hands v2
Fot. Freepik.com/mykola59

Ojciec Święty zachęca wszystkich biskupów świata, aby przyłączyli się do niego w zbliżającym się uroczystym Akcie Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi – wynika z listu nuncjusza apostolskiego w Stanach Zjednoczonych, abp. Christopha Pierre’a skierowanego na ręce przewodniczącego tamtejszego episkopatu, abp José Gomeza.

W liście przypomniano, że akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi dokonany zostanie przez papieża Franciszka w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 25 marca br. o godzinie 17:00. Poproszono również, aby tego aktu wszyscy biskupi dokonali w tym samym czasie. Formuła aktu poświęcenia, a także inne materiały liturgiczne zostaną dostarczone w niedalekim czasie.

Pamiętajmy, co powiedziała Matka Boża podczas objawienia się siostrze Łucji, 13 czerwca 1929 r. w kaplicy domu zakonnego w Tuy (Hiszpania):

Przyszła chwila, w której Bóg wzywa Ojca Św., aby wspólnie z biskupami całego świata poświęcił Rosję memu Niepokalanemu Sercu, obiecując ją uratować za pomocą tego środka. Tyle dusz zostaje potępionych przez sprawiedliwość Bożą z powodu grzechów przeciwko mnie popełnionych. Przychodzę przeto prosić o zadośćuczynienie. Ofiaruj się w tej intencji i módl się.

Siostra Łucja wspominała także inne wydarzenie związane z osobą Matki Najświętszej:

Nie chcieli usłuchać mojej prośby! Jak król Francji będą żałować i poświęcą mi Rosję, lecz będzie za późno. Rosja rozszerzy swoje błędy po całym świecie, wywołując wojny, powodując prześladowania Kościoła. Ojciec święty będzie bardzo cierpiał. 

Źródła: ekai.pl | www.sekretariatfatimski.pl

/em

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Rosja #Ukraina #biskupi #jedność #Matka Boska Fatimska #Franciszek
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej