Dziś noc modlitwy za DZIECI – ofiary handlu ludźmi

2018/08/31
prison-162885-1920.jpg

Przyłącz się do modlitwy za ofiary handlu ludźmi! To już dziś, w nocy z 31 sierpnia na 1 września.

Ciężko nam mierzyć się z tymi dramatami, ale zamieniajmy naszą bezsilność w siłę modlitwy. Te dzieci potrzebują naszej uwagi, troski i pomocy.

Sieć Bakhita, pomysłodawca akcji pod hasłem “Zamień ich noc w moc Miłosierdzia” – zaprasza do podjęcia się modlitewnego czuwania w intencji ochrony ofiar handlu ludźmi.

Nie śpij – odmów o 3.00 Koronkę do Bożego Miłosierdzia!

Sieć Bakhita do Spraw Przeciwdziałania i Pomocy Ofiarom Współczesnych Form Niewolnictwa jest międzyzakonną siecią współpracy i wsparcia, stworzoną w celu zwalczania i zapobiegania handlowi ludźmi oraz pomocy pokrzywdzonym w wyniku tego procederu.

Członkami ogólnopolskiej Sieci Bakhita są osoby należące do różnych zgromadzeń zakonnych, stowarzyszeń, a także świeccy oddani tej sprawie. Wśród nich są osoby bezpośrednio pracujące z ofiarami handlu ludźmi, pracujące w różnego rodzaju instytucjach pomocowych oraz osoby zaangażowane w szeroko rozumianą prewencję i działalność edukacyjno-profilaktyczną. Niektórzy z członków, pomimo innego rodzaju wykonywanej pracy, przejęci problematyką współczesnego niewolnictwa, wyrażają chęć wspierania inicjatyw mających na celu położenie kresu handlowi ludźmi.

Różnorodność charyzmatów zgromadzeń zakonnych i wspólnot stanowi bogactwo wciąż tworzącej się Sieci i poszerza możliwości wielorakich oddziaływań na różne środowiska. Jednocześnie, wobec ogromu i narastania problemu, coraz bardziej aktualna jest potrzeba zjednoczenia wysiłków i wzmacniania współpracy.

Sieć przyjęła nazwę BAKHITA od imienia wciąż inspirującej postaci – Józefiny Bakhity – sudańskiej niewolnicy, później siostry Kanosjanki, która mimo wielu cierpień i życiowych dramatów odzyskała nie tylko wolność i godność, ale dzięki wielkiemu zaufaniu Bogu i promieniującej dobroci, doszła do świętości. Szacunek i podziw budzi jej współpraca z łaską Bożą, dzięki której zdobyła się na przebaczenie oprawcom, którzy w brutalny sposób obchodzili się z nią przez wiele lat. Jej przykład umacnia nadzieję, że ludzkie życie może zostać odbudowane, a rany zabliźnione.

Tym razem możesz pomóc – pomóż modlitwą i trudem nocnego czuwania. Dołącz do wspólnej modlitwy!

mak

Kowalczyk Marta v2

Marta Kowalczyk

Filolog. Członek Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#dzieci #handel ludźmi #koronka #koronka do Bożego Miłosierdzia #modlitwa #niewolnictwo #wiara
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej