Już jest nowy numer kwartalnika “Społeczeństwo”!

2019/01/25
trzeci-numer-kwartalnika-spoleczenstwo-juz-do-pobrania.png

Nowy numer kwartalnika „Społeczeństwo” poświęcony problematyce multikulturalizmu jest już dostępny, zachęcamy do lektury! Bezpłatną publikację można pobrać na stronie spoleczenstwo.civitaschristiana.pl. Zapraszamy między innymi do refleksji – czy musimy przemyśleć na nowo Europę?

W bieżącym wydaniu ks. Stanisław Skobel konfrontuje wielokulturowość i chrześcijański uniwersalizm, natomiast Mieczysław Ryba przeprowadza analizę krytyczną multikulturalizmu. Paweł Skrzydlewski przedstawia skutki problematycznej ideologii w dziedzinie polityki i prawa, ponadto Marek Rembierz piszeootwarciu edukacji międzykulturowej na krytyczną recepcję pedagogicznego przesłania religii w kontekście pluralizmu światopoglądowego.

Warto zgłębić teologiczno-moralną zadumę proponowaną przez Annę Janiszewską: czy wielokulturowość to zagrożenie, a może wyzwanie?

A jak wygląda doktryna społeczna Kościoła w aktualnym ujęciu włoskich publicystów? Oreste Bazzichi pisze oencyklice Humanae vitae z punktu widzenia etyczno-społecznego, a Vittorio Possenti testuje personalizm, przyglądając się kwestii praw i obowiązków.

Ponadto w numerze przeczytamy dokument bp. Andrzeja F. Dziuby zatytułowanyPrzygotował Polskę na Niepodległość”.

/md

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#gazeta #kwartalnik #Kwartalnik Społeczeństwo #nowy numer #numer #slider #społeczeństwo
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej