Komunikat Biskupów Diecezjalnych

2018/08/27
jasna-gora.jpg

Zebranie Rady Biskupów Diecezjalnych  miało miejsce na Jasnej Górze 25 sierpnia. Najważniejsze tematy, jakie zostały na nim podjęte to: synod o młodzieży w Rzymie i Światowe Dni Młodzieży w Panamie, zdecydowana wola walki z grzechem i przestępstwem jakim jest wykorzystywanie seksualne małoletnich oraz szczyt klimatyczny ONZ w Katowicach.

Obradami kierował abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Synod o młodzieży: przedstawiono inicjatywy ewangelizacyjno-modlitewne, które w Rzymie i w Polsce będą podejmowane przez młodzież i duszpasterzy, w czasie trwania obrad Synodu Biskupów poświęconego młodzieży.

Światowe Dni Młodzieży: podkreślono zainteresowanie udziałem dużej liczby młodych ludzi z  Polski oraz chęć udziału młodych Polaków, jako wolontariuszy, podczas spotkania z Papieżem Franciszkiem w Panamie.

List papieża Franciszka do Ludu Bożego: Biskupi przyjęli list z wdzięcznością. Wyrażono zdecydowaną wolę przeciwdziałania wykorzystywaniu seksualnemu nieletnich. Postanowiono wdrożyć program prewencji w diecezjach na szeroką skalę.

Szczyt klimatyczny ONZ: Biskupi stwierdzili, że szacunek dla świata jest wyrazem respektowania Boga-Stwórcy. Należy więc dbać o wspólne dobro, troszczyć się o Ziemię, o czym pisał papież Franciszek w encyklice Laudato si.

Biskupi podziękowali także wszystkim pielgrzymom, którzy udali się na Jasną Górę i do innych sanktuariów. Docenili również działalność ewangelizacyjną duchownych i świeckich, prowadzoną podczas wakacji.

Wyrazili wdzięczność Ojcu Świętemu za pozdrowienia przekazane przez kard. Konrada Krajewskiego.

Pasterze udzielili także błogosławieństwa rodakom w kraju i za granicą, szczególnie uwzględniając nauczycieli i uczniów, którzy niebawem rozpoczną rok szkolny i katechetyczny. Podziękowali również rolnikom za ich trud zebrania plonów ziemi.

Pełna treść komunikatu

Za BP KEP

/wj

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#abp Stanisław Gądecki #list do ludu bożego #ONZ #Panama #Rada Biksupów Diecezjalnych #światowe dni młodzieży #synod o młodzieży
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej