Konferencja „Na nowo odkryć Kościół”

2022/04/6
IMG 3643
Fot. Maciej Szepietowski

Konferencja „Na nowo odkryć Kościół” rozpoczęła spotkanie plenarne Ogólnopolskiej Rady Ruchów Katolickich, które odbyło się w sobotę 2 kwietnia w Warszawie.

Przewodniczący ORRK o. Adam Schulz SJ w swoim wystąpieniu w ramach konferencji, która była jednocześnie częścią refleksji synodalnej,  zwrócił uwagę na różne przejawy kryzysu w Kościele, kryzysu który niepokoi i boli. Podkreślił, że trzeba nam na nowo odkryć Kościół, Jego wartość i przejawy Jego świętości. Szczególną uwagę zwrócono na wagę odkrycia piękna Kościoła, ale także miejsca świeckich w Kościele oraz roli i zaangażowania w ciągły Jego rozwój.

Druga część refleksji omawianego spotkania poświęcona została wojnie na Ukrainie, zaangażowaniu i pomocy ruchów katolickich na rzecz uchodźców wojennych z ogarniętego wojną sąsiadującego z Polską kraju. W tej części zaprezentowano wiele różnorodnych świadectw związanych z pomocą Ukrainie i jej obywatelom. Także Msza św. sprawowana na zakończenie spotkania pod przewodnictwem ks. bp. Adama Wodarczyka w Sanktuarium bł. Ks. Jerzego Popiełuszki - kościele pw. Św. Stanisława Kostki odprawiona została w intencji pokoju na Ukrainie i w Europie.          

Podczas sobotniego spotkania kilkadziesiąt osób reprezentujących ruchy i stowarzyszenia katolickie oraz diecezjalne rady ruchów wybrało na nową kadencję 12 osobową Radę Programową Ogólnopolskiej Rady Ruchów Katolickich. Przedstawicielem Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w radzie został Maciej Szepietowski.  

/mdk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Ogólnopolskia Rada Ruchów Katolickich #ks.bp. Adam Wodarczyk #o. Adam Schulz SJ #Maciej Szepietowski
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej