Ks. dr Marek Chrzanowski: Bądźmy z Jezusem w czasie Triduum Paschalnego

2023/04/5
ks chrzanowski triduum
Grafika Kamil Latuszek

Słowo na czas Triduum Paschalnego dla Członków, Sympatyków oraz Pracowników Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" skierował ks. dr Marek Chrzanowski.

Już jutro rozpoczynamy najważniejsze trzy dni w roku - Triduum Paschalne. Towarzyszmy Jezusowi w Wielki Czwartek w wieczerniku, kiedy umywa stopy swoim uczniom i sprawuje pierwszą Mszę świętą. Bądźmy z Nim też w Wielki Piątek, kiedy wieczerniku prosi Ojca, aby "oddalił ten kielich", bo wie, jaka straszna męka Go czeka.

Dzisiaj też Jezus jest skazywany na śmierć. Dzisiaj też są ludzie, którzy skazują Jezusa na śmierć, którzy chcą deptać Ewangelię, którzy boją się prawdy (...). Daj mi, Jezu, obronić zawsze Twoją prawdę. Daj mi mężne serce. Takie serce, które powróci, jeżeli zgrzeszy. Takie serce, które zawsze będzie się chciało przytulić do Twojego serca, do Twojej miłości.

Podczas Wielkiej Soboty trwajmy z Maryją w oczekiwaniu na triumf jej Syna, wiedząc, że Droga Krzyżowa to jedynie początek życia, które zyskaliśmy dzięki ofierze Chrystusa.

Zapraszamy do zagłębienia się w refleksję nad wielką manifestacją miłości Boga, jaka w tych dniach się dokonuje na nowo!

 

 
/ab

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#rekolekcje #Rekolekcje wielkopostne #Wielki Post #Triduum Paschalne #Wielkanoc #ks. dr Marek Chrzanowski FDP
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej