List miłosny napisany dla nas

2022/04/1
4K na YT 1

Teoretycznie wszyscy kojarzą symbolikę - znaczenie sformułowania SŁOWO BOŻE, jednak niewielu z nas jest w stanie wprowadzić tę prawdę w życie. Ksiądz Paweł Rytel-Andrianik, w nauce rekolekcyjnej wygłoszonej dla społeczności Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana", podkreśla WARTOŚĆ Pisma Świętego i jego rolę w naszym życiu. 

Papież Franciszek niejednokrotnie zachęcał nas do codziennego studium słów zapisanym na kartach Pisma Świętego. Nie zmuszał, nie straszył, że bez tego wydarzy się jakaś niepokojąca sytuacja - po prostu zachęcał. Mówił o Słowie Bożym jako o najpiękniejszym liście miłosnym, który kiedykolwiek został napisany. Podkreślił jednocześnie fakt, że mimo takiej różnicy pokoleń, właśnie TEN list miłosny możemy, a nawet powinniśmy, czytać częściej niż tylko podczas wizyty duszpasterza chodzącego z wizytą do domów wiernych - parafian. 

Słowo Boże powinno być podstawą naszej moralności, naszego stylu życia. Ono powinno być DROGOWSKAZEM, który mamy na wyciągnięcie ręki, ale to, czy z niego skorzystamy jest już naszym indywidualnym wyborem. W dzisiejszym świecie mamy wiele możliwości czytania i rozważania słów w nim zawartych. Jeżeli nie możemy wziąć go ze sobą w wersji papierowej, w smartfonie znajdziemy wiele narzędzi [aplikacji czy stron internetowych], które mogą nam pomóc. 

Nie bójmy się zadawać pytania Co zrobiłby Jezus w tej sytuacji, ponieważ jest to często najlepsze wyjście dla wielu trudnych chwil, jakie pojawiają się w naszym życiu. Nasze Pismo Święte zawsze ma w sobie odpowiedź na każdą sytuację, jaka dzieje się w naszej codzienności.

Źródło: www.vatican.va

/em

2 Ewa Makowska 2

Ewa Makowska

Miłośniczka dobrej literatury oraz produkcji filmowych. 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#ks. Paweł Rytel-Andrianik #rekolekcje #Rekolekcje internetowe #Pismo Święte #czytanie
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej