Home / Wiara Wspólnota Kościół / Lizbona miejscem Światowych Dni Młodzieży w 2022 roku
42.png

Lizbona miejscem Światowych Dni Młodzieży w 2022 roku

Podczas Mszy św. kończącej Światowe Dni Młodzieży w Panamie, kard. Kevin Joseph ogłosił, że kolejne spotkanie odbędzie się w Portugalii.

Światowe Dni Młodzieży w Panamie odbywały się od 22 stycznia do 27 stycznia 2019 roku.

“Zostało już ogłoszone miejsce kolejnego Światowego Dnia Młodzieży. Proszę was, abyście nie ostudzili tego, co przeżyliście w tych dniach. Powróćcie do swoich parafii i wspólnot, do swoich rodzin i przyjaciół, i przekażcie to doświadczenie, aby inni mogli wibrować z tą siłą i radością, jaką wy macie. Razem z Maryją stale mówcie „tak” marzeniu, jakie zasiał w was Bóg” – powiedział Franciszek na zakończenie Mszy posłania.

Słowa Franciszka doprecyzował kard. Kevin Joseph Farrell, Prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia informując, że “spotkamy się w Portugalii”.

Papież Franciszek na koniec Mszy św. podziękował Bogu za możliwość przeżycia tego Światowego Dnia Młodzieży, władzom Panamy, z prezydentem Juanem Carlosem Varelą, miejscowemu Kościołowi z abp. José Domingo Ulloa Mendietą i wszystkim, którzy to wydarzenie wspierali swą modlitwą, czy ugościli młodych.

Natomiast młodzieży powiedział: “Idźcie dalej, żyjcie wiarą i dzielcie się nią. Nie zapominajcie, że nie jesteście jutrem, nie jesteście «międzyczasem», lecz Bożym teraz”.

/md

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce

Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więce

#Lizbona, #papież, #papież Franciszek, #Papież Franciszek ŚDM, #Portugalia, #ŚDM, #ŚDM 2019, #ŚDM Panama, #slider, #spotkanie, #światowe dni młodzieży