Lizbona miejscem Światowych Dni Młodzieży w 2022 roku

2019/01/27
42.png

Podczas Mszy św. kończącej Światowe Dni Młodzieży w Panamie, kard. Kevin Joseph ogłosił, że kolejne spotkanie odbędzie się w Portugalii.

Światowe Dni Młodzieży w Panamie odbywały się od 22 stycznia do 27 stycznia 2019 roku.

“Zostało już ogłoszone miejsce kolejnego Światowego Dnia Młodzieży. Proszę was, abyście nie ostudzili tego, co przeżyliście w tych dniach. Powróćcie do swoich parafii i wspólnot, do swoich rodzin i przyjaciół, i przekażcie to doświadczenie, aby inni mogli wibrować z tą siłą i radością, jaką wy macie. Razem z Maryją stale mówcie „tak” marzeniu, jakie zasiał w was Bóg” – powiedział Franciszek na zakończenie Mszy posłania.

Słowa Franciszka doprecyzował kard. Kevin Joseph Farrell, Prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia informując, że “spotkamy się w Portugalii”.

Papież Franciszek na koniec Mszy św. podziękował Bogu za możliwość przeżycia tego Światowego Dnia Młodzieży, władzom Panamy, z prezydentem Juanem Carlosem Varelą, miejscowemu Kościołowi z abp. José Domingo Ulloa Mendietą i wszystkim, którzy to wydarzenie wspierali swą modlitwą, czy ugościli młodych.

Natomiast młodzieży powiedział: “Idźcie dalej, żyjcie wiarą i dzielcie się nią. Nie zapominajcie, że nie jesteście jutrem, nie jesteście «międzyczasem», lecz Bożym teraz”.

/md

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Lizbona #papież #papież Franciszek #Portugalia #ŚDM #ŚDM 2019 #ŚDM Panama #slider #spotkanie #światowe dni młodzieży
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej