Mozart Teologii: Dzieciństwo i seminarium

2023/01/23
mozart teologii 1
grafika Kamil Latuszek

Zapraszamy na nowy cykl rozmów na Civitas Christiana TV. W pierwszym odcinku ks. Clement Imbert w rozmowie z Olą Bilicką pochylił się nad życiorysem świętej pamięci papieża emeryta, aby lepiej zrozumieć postać tej wielkiej postaci, nazywanej "Mozartem Teologii".

Czy jest możliwa synteza dziedzictwa, które pozostawił po sobie papież Benedykt XVI? Wybitny teolog, prefekt Kongregacji Nauki Wiary, bliski współpracownik, a potem następna św. Jana Pawła II. Jakie wydarzenia z jego życia pomogą nam zrozumieć, kim był Joseph Ratzinger?

Odpowiedzi na te i inne pytania podjął się ks. Clement Imbert w serii rozmów z Aleksandrą Bilicką "Mozart Teologii". Nasz gość pochodzi z Francji, mieszka w Wiedniu, gdzie jest duszpasterzem środowisk francuskojęzycznych. Był też na misjach ze wspólnotą Domy Serca w Ekwadorze i we Włoszech.

Od dwóch lat ks. Clement zajmuje się tłumaczeniem biografii Benedykta XVI autorstwa Petera Seewalda z języka niemieckiego na francuski. Publikacja została wydana przez wydawnictwo Chora. W języku polskim książka ta została wydana w 2 tomach pt. "Benedykt XVI. Życie" przez Wydawnictwo Znak.

Jak okres dzieciństwa oraz pobytu w seminarium ukształtował późniejszego papieża Benedykta XVI? Jak wydarzenia z tego fragmentu życia Ratzingera wpłynęły na niego najbardziej? O tym w pierwszej rozmowie z cyklu "Mozart Teologii"!

 
/ab
CCH 3673 kwadrat

Aleksandra Bilicka

Dziennikarz i kulturoznawca. Redaktor portalu e-civitas.pl, sekretarz redakcji kwartalnika Civitas Christiana.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Benedykt XVI #teologia #papież senior #papieże #Joseph Ratzinger #biografia

Podobne artykuły

© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej