Nowenna do świętego Szarbela na każdy czas

2022/07/27
nowenna szarbel

Nowennę do św. Szarbela można rozpocząć w dowolnej chwili i w jakiejkolwiek potrzebie. Uroczyście odprawiana jest w klasztorze w Annaya jako przygotowanie do trzeciej niedzieli lipca, głównej uroczystości poświęconej świętemu Szarbelowi, będącej wspomnieniem jego święceń kapłańskich, które przyjął 23 lipca 1859 roku.

Dzień Pierwszy

O wielki cudotwórco, święty Charbelu, którego najczystsze ciało wydaje niebiańską woń, przyjdź mi z pomocą i wstawiaj się za mną u Boga, aby udzielił mi łaski, której gorąco pragnę [wymienić łaskę, o którą prosimy], jeżeli jest na chwałę Boga i służy zbawieniu mojej duszy. Amen.

Święty Charbelu, módl się za mną.

O Panie, który świętemu Charbelowi dałeś łaskę wiary, proszę Cię, abyś za jego wstawiennictwem udzielił mi łaski, o którą Ciebie błagam, byle była zgodna z Twoimi przykazaniami i z Twoją świętą Ewangelią. Tobie chwała na wieki. Amen.

+ Ojcze nasz...
+ Zdrowaś Maryjo...
+ Chwała Ojcu...

Medytacja:

Życie świętego Charbela było tak bardzo cnotliwe i tak wielka była żarliwość jego ducha, że wszyscy widzieli w nim narzędzie miłości Bożej.

Dzień Drugi

O święty Charbelu, męczenniku życia monastycznego, który doświadczałeś cierpienia ciała i duszy, Pan ciebie uczynił świecącą latarnią. Biegnę do Ciebie i proszę Boga o udzielenie mi, za twoim wstawiennictwem, łaski, której gorąco pragnę [wymienić łaskę, o którą prosimy].

Święty Charbelu, naczynie niebiańskiej woni, wstawiaj się za mną.

O Boże niezmierzonej dobroci, który uhonorowałeś świętego Charbela, udzielając mu daru dokonywania cudów, miej litość dla mnie i udziel mi łaski, o którą proszę za jego wstawiennictwem. Tobie chwała na wieki. Amen.

+ Ojcze nasz...
+ Zdrowaś Maryjo...
+ Chwała Ojcu...

Medytacja:

Cała świętość świętego Charbela polega na miłości do Jezusa Chrystusa, naszego Odkupiciela.

Dzień Trzeci

O umiłowany Ojcze Charbelu, który błyszczysz na niebie Kościoła, oświetlaj moją drogę i wzmacniaj moją nadzieję. Proszę ciebie o łaskę [wymienić łaskę, o którą prosimy]. Proś o nią Jezusa Ukrzyżowanego, którego ustawicznie uwielbiałeś. Amen

Święty Charbelu, wzorze cierpliwości i milczenia, wstawiaj się za mną!

O Panie Jezu, który uświęciłeś świętego Charbela i pomogłeś mu nieść krzyż, przez jego wstawiennictwo daj mi odwagę do znoszenia trudności życia z cierpliwością i zdaniem się na Twoją Boską wolę. Tobie chwała na wieki. Amen.

+ Ojcze nasz...
+ Zdrowaś Maryjo...
+ Chwała Ojcu...

Medytacja:

Święty Charbel, cudownie oświecony przez eucharystyczne misterium, oświecał z kolei cały Kościół.

Dzień Czwarty

O życzliwy ojcze, święty Charbelu, zwracam się do ciebie z sercem pełnym ufności. Przez twoje potężne wstawiennictwo u Boga oczekuję łaski [wymienić łaskę, o którą prosimy]. Jeszcze raz okaż mi twoją miłość.

Święty Charbelu, ogrodzie cnót, wstawiaj się za mną.

O Boże, który świętemu Charbelowi udzieliłeś łaski bycia podobnym do Ciebie, udziel mi przez jego wstawiennictwo pomocy do wzrastania w chrześcijańskich cnotach, miej litość dla mnie, abym zawsze mógł wychwalać Ciebie. Tobie chwała na wieki. Amen.

+ Ojcze nasz...
+ Zdrowaś Maryjo...
+ Chwała Ojcu...

Medytacja:

Bóg powołał świętego Charbela do wycofania się ze świata dla Jego miłości i do poświęcenia się Jemu w samotności, surowości i pokucie, do rozkoszowania się wyłącznie boskimi radościami.

Dzień Piąty

O święty Charbelu, umiłowany przez Boga, oświecaj mnie, pomagaj mi  i ucz mnie czynić to, co się Bogu podoba. Ojcze pełen życzliwości, pospiesz mi na pomoc, proszę cię, wyproś mi u Boga łaskę [wymienić łaskę, o którą prosimy].

Święty Charbelu, przyjacielu Pana Ukrzyżowanego, wstawiaj się za mną.

O Panie, wysłuchaj moją modlitwę przez wstawiennictwo świętego Charbela. Ulecz moje serce i obdarz mnie pokojem. Umocnij moją duszę. Tobie chwała na wieki. Amen.

+ Ojcze nasz...
+ Zdrowaś Maryjo...
+ Chwała Ojcu...

Medytacja:

Święty Charbel, ubogi i pokorny na ziemi, wchodzi do Nieba przepełniony bogactwami i na jego cześć wznoszą się hymny aniołów.

Dzień Szósty

Święty Charbelu, potężny orędowniku, proszę cię, udziel mi łaski, którego gorąco pragnę [wymienić łaskę, o którą prosimy]. Jedno twoje słowo wystarczy Jezusowi, aby mi przebaczył, aby miał litość dla mnie i wysłuchał mnie.

Święty Charbelu, chwało Nieba i ziemi, wstawiaj się za mną.

O Boże, który wybrałeś świętego Charbela, aby wstawiał się za nami przed Twoim Boskim Majestatem, przez jego modlitwę udziel mi łaski, jakiej potrzebuję, abym wraz z nim zawsze chwalił Ciebie. Amen. Tobie chwała na wieki. Amen.

+ Ojcze nasz...
+ Zdrowaś Maryjo...
+ Chwała Ojcu...

Medytacja:

Święty Charbel szukał doskonałości w ślubie ubóstwa, które było bogactwem jego życia.

Dzień Siódmy

Święty Charbelu, miłowany przez wszystkich, pomocniku potrzebujących, pokładam nadzieję w twoim skutecznym wstawiennictwie u Boga. Uzyskaj dla mnie łaskę, której gorąco pragnę [wymienić łaskę, o którą prosimy].

Święty Charbelu, gwiazdo, która prowadzisz błądzących, wstawiaj się za mną!

Boże, moje liczne grzechy uniemożliwiają Twojej łasce dotarcie do mnie. Pomóż mi w prawdziwym żalu za grzechy i w czynieniu pokuty. Spójrz na mnie z łaskawością przez wstawiennictwo świętego Charbela. Wysłuchaj moją modlitwę i rozwiej smutek mojego serca. Oceanie wszystkich łask, Tobie chwała na wieki. Amen.

+ Ojcze nasz...
+ Zdrowaś Maryjo...
+ Chwała Ojcu...

Medytacja:

Bóg powołał świętego Charbela do życia z Nim w samotności, modlitwie, kontemplacji i milczeniu.

Dzień Ósmy

Święty Charbelu, kiedy myślę o tobie, jak klęczysz, jak pościsz i umartwiasz się, lub trwasz w ekstazie przed Bogiem, moja nadzieja i moja wiara wzrastają. Proszę cię, pomóż mi otrzymać od Boga łaskę o którą błagam [wymienić łaskę, o którą prosimy].

Święty Charbelu, przebywający w pełni radości Nieba, wstawiaj się za mną!

O dobry Jezu, który wyniosłeś twojego umiłowanego świętego do ewangelicznej doskonałości, błagam Cię, udziel mi łaski życia zgodnie z Twoją wolą. Kocham Ciebie, mój Boże i mój Zbawicielu. Tobie chwała na wieki. Amen.

+ Ojcze nasz...
+ Zdrowaś Maryjo...
+ Chwała Ojcu...

Medytacja:

Święty Charbel, odznaczał się przykładem wzorowego i prawego życia. Jako światło świata oświecał wszystkich blaskiem swojego postępowania i promieniowaniem swojej świętości.

Dzień Dziewiąty

O święty ojcze Charbelu, jestem już u końca nowenny. Moje serce raduje się, mogąc z ufnością zwracać się do ciebie. Mam nadzieję, że wyprosisz u Jezusa łaskę dla mnie, o którą proszę przez twoje wstawiennictwo [wymienić łaskę, o którą prosimy]. Żałuję za moje grzechy i postanawiam zwalczać pokusy.

Święty Charbelu, uwieńczony chwałą, wstawiaj się za mną.

O Panie, który wysłuchujesz modlitw świętego Charbela i udzieliłeś mu łaski iwspólnoty z Tobą, zmiłuj się nade mną cierpiącym i ocal mnie od wszelkiego zła.

Tobie chwała, cześć i dziękczynienie na wieki wieków. Amen.

+ Ojcze nasz...
+ Zdrowaś Maryjo...
+ Chwała Ojcu...

Medytacja:

Całe życie świętego Charbela było odblaskiem znamienitych cnót Najświętszej Maryi Panny. Oby cześć dla Matki Bożej mogła także nam zapewnić zbawienie.

/em

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#św. Szarbel Makhluf OLM #Nowenna #modlitwa #łaska #Jezus Chrystus
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej