Papieskie wideo: Dyskryminacja i prześladowanie religijne

2022/1/5
8
Zrzut ekranu

Światowa Sieć Modlitewna Papieża przedstawiła intencję, w której papież Franciszek wzywa do zakończenia działań o charakterze dyskryminacyjnym oraz zaprzestania prześladowań religijnych, które sprzeciwiają się prawu do wolności religijnej, czyli podstawowemu prawu każdego człowieka. Około 67% osób na ziemi żyje właśnie w krajach, które odmawiają tego prawa niszcząc tym samym godność człowieka.

Jak to możliwe, że wiele mniejszości religijnych cierpi dziś z powodu dyskryminacji lub prześladowań?
Jak możemy w cywilizowanym społeczeństwie pozwalać na prześladowanie ludzi tylko za to, że publicznie wyznają swoją wiarę? Jest to nie tylko nie do przyjęcia, jest to nieludzkie, jest to szaleństwo.
Wolność religijna nie ogranicza się do wolności kultu, to znaczy, że wyznawcy mogą odprawiać nabożeństwa w dniu wyznaczonym przez ich święte księgi, ale sprawia, że doceniamy drugiego człowieka w jego odmienności i uznajemy w nim prawdziwego brata.
Jako istoty ludzkie mamy ze sobą tak wiele wspólnego, że możemy żyć razem, przyjmując różnice z radością bycia braćmi i siostrami.
I niech mała różnica, czy też istotna różnica, jak ta religijna, nie przesłania wielkiej jedności bycia braćmi.
Wybierzmy drogę braterstwa. Bo: albo jesteśmy braćmi, albo wszyscy przegrywamy.
Módlmy się, aby ludzie, którzy cierpią z powodu dyskryminacji i prześladowań religijnych, mogli znaleźć w społeczeństwach, w których żyją, uznanie i godność, które wynikają z bycia braćmi i siostrami.

Czy pójdziemy za radą papieża, który wskazuje nam drogę braterstwa jako odpowiedź na problemy dzisiejszego świata? Czy będzie to nasz sposób na budowanie świata pełnego pokoju i sprawiedliwości. Wiemy, że nie będzie to proste, ale czy niewykonalne?

Źródło: thepopevideo.org / ekai.pl

/em

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#papież Franciszek #vaticannews #KAI #Papieskie wideo #Światowa Sieć Modlitwy Papieża
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej