Home / Wiara Wspólnota Kościół / Papież Franciszek: „nie kradnij” oznacza kochaj twoimi dobrami, wykorzystaj swoje środki, by kochać, tak jak potrafisz

Papież Franciszek: „nie kradnij” oznacza kochaj twoimi dobrami, wykorzystaj swoje środki, by kochać, tak jak potrafisz

„Nie kradnij oznacza: kochaj twoimi dobrami, wykorzystaj swoje środki, by kochać, tak jak potrafisz” – powiedział papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej Podczas dzisiejszej audiencji ogólnej papież mówił o siódmym przykazaniu Dekalogu „nie kradnij”.

Na samym wstępie Ojciec Święty zauważył, że człowiek jest bardzo czuły na punkcie posiadania. Natomiast nauka społeczna Kościoła mówi o powszechnym posiadaniu dóbr, oznacza to, że dobra przeznaczone są dla wszystkich ludi.

Papież przypomniał również, że w świecie istnieją różnice, ale jest on na tyle bogaty w zasoby, by zapewnić wszystkim dobra podstawowe.

„Jeśli na ziemi jest głód, to nie dlatego, że brakuje żywności! Dla potrzeb rynku niekiedy dochodzi wręcz do jej zniszczenia. Brakuje wolnej i dalekowzrocznej przedsiębiorczości, która zapewniłaby odpowiednią produkcję, oraz podejścia solidarnościowego, zapewniającego sprawiedliwą dystrybucję” – powiedział Ojciec Święty.

Papież przypomniał zebranym, że to właśnie Chrystus ubogaca swoim ubóstwem. To właśnie miłość czyni człowieka bogatym.

/md

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce

Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więce

#audiencja, #audiencja ogólna, #Ojciec Święty, #papież, #papież Franciszek, #slider