Papież Franciszek: nie należy mówić fałszywego świadectwa

2018/11/14
papiez-franciszek-fot.jpg

Podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie papież Franciszek mówił o ósmym przykazaniu „Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek”.

Ojciec Święty podkreślił, że chrześcijanie są powołani, aby swoim sposobem życia świadczyć o prawdzie Jezusa. To właśnie ona jest cudownym objawieniem Boga, Jego ojcowskiego oblicza oraz bezgranicznej miłości. Papież powiedział, że mówienie prawdy to nie jest tylko szczerość, czy dokładność. Przestrzegł przed wyjawianiem osobistych tajemnic, które rodzą plotki i niszczą więź między ludźmi.

 „Prawda ta odpowiada ludzkiemu rozumowi, choć go nieskończenie przewyższa, ponieważ jest darem, który zstąpił na ziemię i jest ucieleśniony w Chrystusie ukrzyżowanym i zmartwychwstałym. Ukazują ją ci, którzy do Niego należą i przejawiają Jego postawy” – powiedział Ojciec Święty.

Na koniec papież powiedział, aby nie mówić fałszywego świadectwa. Należy żyć jak dzieci Boga, które nigdy nie zarzucają samemu sobie, nigdy nie mówią kłamstw. Należy żyć jak dzieci Boga, pozwalając, aby w każdym czynie ukazywało się, że Bóg jest Ojcem i można Jemu zaufać.

/md

Kowalczyk Marta v2

Marta Kowalczyk

Filolog. Członek Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#audiencja #audiencja ogólna #Dekalog #papież #papież Franciszek #slider #Watyka #wiara #X przykazań
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej