Papież Franciszek: zakorzenienie w Chrystusie jest drogą ku miłości

2018/10/24
papiez-franciszek.jpg

Podczas dzisiejszej audiencji ogólnej papież Franciszek przypomniał szóste przykazanie „Nie będziesz cudzołożył”. Ojciec Święty wskazał, że zakorzenienie w Chrystusie jest drogą ku miłości.

Papież zauważył, że każda ludzka relacja powinna opierać się na wierności oraz lojalności. To właśnie miłość domaga się trwałości, natomiast wierność to cecha dojrzałej i odpowiedzialnej relacji międzyludzkiej. Tę miłość objawia nam Chrystus.

„Jest on wiernym Przyjacielem, akceptującym nas nawet wtedy, gdy błądzimy i zawsze chce naszego dobra, nawet kiedy na to nie zasługujemy”.

– powiedział papież Franciszek.

Franciszek przestrzegł przed tym, aby nie nazywać „miłością” relacji przedwczesnych i niedojrzałych, gdzie uwagę skupia się na atrakcyjności fizycznej. Wskazał, że powołanie do małżeństwa powinno wymagać rozeznania jakości relacji, a także okresu narzeczeństwa. Dodał, że narzeczeni muszą opierać się na solidnej podstawie wiernej miłości Boga. Dopiero wtedy mogą przystąpić do sakramentu małżeństwa. Papież Franciszek zaapelował o solidne przygotowanie do sakramentu małżeństwa, które nie może opierać się na kilku katechezach wygłoszonych w parafii.

Według papieża Franciszka to wierność jest stylem życia i prowadzi do bycia wiernym i godnym zaufania we wszystkich okolicznościach. Aby osiągnąć piękne i szczęśliwe życie, trzeba sprawić, aby to wierność Boga wkroczyła w nasze życie. To właśnie w Nim i tylko w  Nim jest miłość bez zastrzeżeń, wątpliwości, bez nawiasów i z determinacją akceptacji samego siebie.

/md

Kowalczyk Marta v2

Marta Kowalczyk

Filolog. Członek Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#audiencja #audiencja ogólna #Franciszek #papież #slider #Watykan
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej