Papież zwrócił się do Polaków, przypominając o modlitwie o pokój

2018/08/29
papiez-franciszek.jpg

Wypraszajcie pokój dla waszych rodzin, Ojczyzny, Europy i całego świata – powiedział papież Franciszek, zwracając się do pielgrzymów polskich podczas dzisiejszej audiencji ogólnej na Placu św. Piotra.

Słowa Franciszka skierowane do Polaków:

Witam serdecznie pielgrzymów polskich. Bardzo dziękuję za wasze modlitwy w czasie mojej podróży apostolskiej do Irlandii. Dzisiaj szczególnie pozdrawiam Stowarzyszenie Comunità Regina della Pace z Radomia i Ojców Franciszkanów z Niepokalanowa. Na ich prośbę pobłogosławiłem przed audiencją Ołtarz Adoracji Eucharystii, nazwany „Gwiazda Niepokalanej”.

Zostanie on umieszczony w Sanktuarium w Niepokalanowie, które staje się ósmym Międzynarodowym Centrum Modlitwy o Pokój.

Adorując Chrystusa zgodnie z duchowym pragnieniem św. Maksymiliana Kolbego, wypraszajcie pokój dla waszych rodzin, Ojczyzny, Europy i całego świata. Wam i waszym bliskim z serca błogosławię.

Papieską audiencję streścił po polsku ks. prał. Sławomir Nasiorowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej:

Drodzy bracia i siostry, w ostatni weekend odbyłem podróż do Irlandii, aby wziąć udział w Światowym Spotkaniu Rodzin, którego tematem była: „Ewangelia rodziny: radość dla świata”. Jestem wdzięczny władzom państwowym, cywilnym i kościelnym oraz wielu ludziom, którzy pomogli przygotować to ważne wydarzenie. Warto wspomnieć sobotnie spotkania z rodzinami w Dublinie, w prokatedrze Najświętszej Maryi Panny, w centrum Ojców Kapucynów, na dublińskim stadionie, a także niedzielną uroczystą Mszę św. w Phoenix Park i w tak drogim Irlandczykom sanktuarium maryjnym w Knock. Moja obecność miała na celu przede wszystkim umocnienie rodzin w ich powołaniu oraz trwaniu w radości wiary i miłości Boga, który dając życie powołuje nas, byśmy w miłości znajdowali pełny sens naszej egzystencji. Prosiłem również Boga o przebaczenie za nadużycia wobec małoletnich, za grzechy i zgorszenia, którymi w tym kraju zostało doświadczonych tak wielu wiernych. Zachowując w pamięci świadectwo wielu osób, których życie małżeńskie przenika głęboka wiara, powierzam rodziny na całym świecie miłującej opiece Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, życząc, by w swoich ogniskach domowych, w parafiach i wspólnotach były „radością dla świata”.

W dzisiejszej audiencji udział wzięli m. in. Młodzież z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego z Pruszcza Gdańskiego; Grupa młodzieży i dorosłych z parafii MB Śnieżnej w Tokarni (arch. krakowska); Grupa Profesorów Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu; Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Tęczyna.

mak

Kowalczyk Marta v2

Marta Kowalczyk

Filolog. Członek Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#audiencja #audiencja ogólna #Franciszek #Kościół #Ojciec Święty #papież #Polacy #Watykan #wiara
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej