Home / Wiara Wspólnota Kościół / Przewodniczący Episkopatu składa życzenia Irlandczykom
saint-patrick.jpg

Przewodniczący Episkopatu składa życzenia Irlandczykom

Irlandczycy, podobnie jak Polacy, to narody przywiązane właśnie do wartości chrześcijańskich, które tworzyły i tworzą nadal kulturę europejską – podkreślił abp. Stanisław Gądecki.

W dniu św. Patryka, który jest w Irlandii świętem narodowym, w imieniu Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki kieruje do wszystkich mieszkańców tego kraju serdeczne życzenia.

„Irlandię łączą z Polską szczególne więzi wypływające z chrześcijańskich korzeni, wspólnoty wiary i hierarchii wartości. Wśród niech pierwsze miejsca po Bogu zajmują rodzina i ojczyzna. Życzę, by narodowy symbol tego kraju – trójlistna zielona koniczynka –  była znakiem nadziei, a św. Patryk wypraszał wszystkim potrzebne łaski” – podkreślił przewodniczący polskiego Episkopatu.

Zaznaczył również znaczną obecność Polaków w tym kraju.  „W ostatnich kilkunastu latach związek między naszymi krajami jeszcze bardziej się zacieśnił za sprawą osób, które wyjechały z Polski do pracy w Irlandii w ramach Unii Europejskiej” – powiedział abp Stanisław Gądecki.

Przewodniczący Episkopatu Polski skierował serdeczne życzenia także do irlandzkiej Polonii. „We współczesnej Europie potrzebujemy takiej jedności, która wyraża się we wspólnym systemie wartości. Życzę wszystkim rodakom, aby jednoczyli nasze narody w trosce o najwyższe wartości” – wskazał przewodniczący Episkopatu Polski.

Za: BP KEP

mak

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce

Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więce

#abp Stanisław Gądecki, #Irlandczycy, #Irlandia, #slider, #św. Patryk