Recenzja książki "Msza katolicka. Jak przywrócić centralne miejsce Boga w liturgii?"

2023/03/14
schneider
Wydawnictwo Esprit

"Msza katolicka. Jak przywrócić centralne miejsce Boga w liturgii?" to pozycja, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim, którzy szukają głębszego zrozumienia i wartości liturgii. Książka, napisana przez kardynała Athanasiusa Schneidera i Aurelio Porfiriego, jest niezwykle wartościowa i inspirująca.

Autorzy w sposób jasny i zrozumiały przedstawiają różnicę podejścia do Mszy Świętej przedsoborowego i posoborowego. Wskazują na konieczność przywrócenia centralnego miejsca Boga w liturgii, aby była ona godna i uwielbiała Go w sposób, na jaki zasługuje.

Książka napisana jest z miłością i troską o liturgię, przez co warta jest dodatkowej uwagi wszystkich, którzy poszukują głębszego zrozumienia wartości, jakie kryją się w modlitwie eucharystycznej. Autorzy ukazują, jak ważne jest, aby nasza modlitwa była ukierunkowana na Boga i Jego chwałę, a nie na nasze własne, egoistyczne pragnienia.

Warto wspomnieć, że wolumen jest wydany w starannym i eleganckim wydaniu, co dodatkowo podkreśla jej wartość. "Msza katolicka. Jak przywrócić centralne miejsce Boga w liturgii?" to pozycja, która z pewnością zostanie doceniona przez wszystkich, którzy szukają głębszego zrozumienia liturgii, w której są aktywnymi obserwatorami.

Dodatkowo można powiedzieć, że publikacja jest prawdziwym skarbcem dla wszystkich, którzy wiedzą, jak ważne jest przywrócenie centralnego miejsca Boga w naszej modlitwie. Książka ta jest nie tylko warta ogólnej uwagi czy zainteresowania, ale także warta przeczytania i stałego wprowadzania słów w czym w naszym codziennym życiu.

Jeśli jesteś zainteresowany/a liturgią i poszukujesz wartościowej i inspirującej książki, to "Msza katolicka. Jak przywrócić centralne miejsce Boga w liturgii?" jest idealną pozycją dla Ciebie. Gorąco polecam lekturę tego tytułu wszystkim, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę, by lepiej zrozumieć liturgię.

Chciałabym przytoczyć jedno zdanie napisane przez kard. Athanasiusa Schneidera i Aurelio Porfiriego, które w moim odczuciu dobrze podsumowuje treść tej niebanalnie skonstruowanej publikacji.

Msza Święta jest naszym udziałem w świętej ofierze Chrystusa, naszej identyfikacji z Jego ofiarą i naszej komunii z Nią.

To właśnie takie podejście do liturgii i naszej modlitwy zostało przedstawione w książce i jest niezwykle wartościowe dla naszego rozwoju duchowego.

 

/ab

 

2 Ewa Makowska 2

Ewa Makowska

Miłośniczka dobrej literatury oraz produkcji filmowych. 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#książka #recenzja #bp Athanasius Schneider #Msza Święta #msza #Msza Trydencka #Liturgia #Bóg
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej