Św. Maksymilian Kolbe zostanie patronem ziemi oświęcimskiej

2018/08/3
791px-wislica-kolbe-20070825-1048.jpg

14 sierpnia podczas uroczystości upamiętniającej 77. rocznicę śmierci męczennika, zostanie ogłoszony dekret ustanawiający św. Maksymiliana Kolbe patronem ziemi oświęcimskiej.

Inicjatorem pomysłu jest o. Piotr Cuber, gwardianin franciszkańskiego klasztoru w Hermężach. Środowiska zabiegające o patronat najpierw uzyskały zgodę starostwa, później sprawą zajął się zarząd powiatu. Episkopat Polski zaakceptował inicjatywę i projekt wysłano do Watykanu. Tam prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robert Sarah podpisał dekret.

Uroczystościom, które odbędą się 14 sierpnia przewodniczył będzie abp Marek Jędraszewski. Na program składają się: nabożeństwo Transitus w Centrum św. Maksymiliana, które w Harmężach prowadzą franciszkanie; wyruszenie w drogę dwóch pielgrzymek z oświęcimskiej parafii św. Maksymiliana oraz z Centrum św. Maksymiliana, które wspólnie wejdą do Muzeum Auschwitz, by złożyć tam kwiaty i pomodlić się; Msza św., która zostanie odprawiona w byłym obozie zagłady.

/wj

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Auschwitz #Hermęże #ks. abp Marek Jędraszewski #Maksymilan Kolbe #o. Piotr Cuber #Oświęcim
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej