Wierność macierzyństwu. Wokół nauczania Stefana kard. Wyszyńskiego – audycja Izabeli Tyras [nagranie]

2021/02/24
Prymas

Matka Dziewica staje jako wzór macierzyństwa dla wszystkich matek, ojców, dla rodziców, którzy muszą zawsze pamiętać, że wielka wartość życia musi się zawsze łączyć z wielką ofiarą”, mówił kard. Stefan Wyszyński. W cyklu audycji prezentujących nauczanie Prymasa Tysiąclecia, realizowanych przez red. Izabelę Tyras, przewodniczącą oddziału w Częstochowie „Civitas Christiana”, dziś usłyszymy fragment jego kazania z Jasnej Góry z 1968r. , w którym mówił m.in. o Maryi, Jej macierzyńskim wzorze wierności.

Za najbardziej istotne powołanie Maryi uznawał kard. Wyszyński Jej Boże macierzyństwo. „Wszystkie przywileje - Niepokalane Poczęcie, Wniebowzięcie, bogactwo darów Ducha Świętego - otrzymała Maryja ze względu na to, że jest Matką Syna Bożego”, przypominał.

Także najbardziej istotnym powołaniem każdej kobiety jest macierzyństwo. Powołanie macierzyńskie żąda wielkiej ofiary, bólu i poświęcenia - mówił.

Ks. Prymas podkreślał, że Maryja jest „wzorem macierzyństwa dla wszystkich kobiet a dziś nakazem chwili jest obrona, w Ojczyźnie naszej, życia Narodu”.

Oczekujemy, że „zerwie się z ludobójstwem w rodzinach, szpitalach i kołyskach, że zdobędziemy się na ducha ofiary w obronie prawa do życia ludzkiego”. - Matka staje jako wzór dla wszystkich matek, ojców i rodziców, którzy muszą pamiętać, że wielka wartość życia musi się łączyć z wielką ofiarą i to nie jest sprawa dwojga, ojca i matki, ale to jest sprawa rodziny ludzkiej, sprawa Narodu. I dlatego tych dwoje nie mogą konspirować przeciwko poczynającemu się życiu, bo to jest sprawa Narodu - mówił ks. Prymas. Dodawał, że „mamy nie tylko żyć i przeżyć, ale pozostawić młode pokolenie , idące w nowe tysiąclecie naszej Ojczyzny”.

Wierność macierzyństwu. Wokół nauczania Stefana kard. Wyszyńskiego – audycja Izabeli Tyras

 

/łb

 

1 MDK6102

Izabela Tyras

Przewodnicząca Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Częstochowie.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Wyszyński #Wyszyński i matka #Prymas #macierzyństwo #Matka Boska #Maryja
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej