Włącz swoje życie!

2019/10/1
starter-028.jpg

Jak młodzi spędzają czas w weekend? Niektórzy odpoczywają, inni spędzają czas z rodziną. 28 września w jednym miejscu spotkało się 650 młodych ludzi, którzy chcieli modlić się i wychwalać Pana Boga!

Konferencja #Starter odbyła się po raz pierwszy w Warszawie. Na jednej hali zebrało się 650 osób, 100 wolontariuszy i organizatorów.

– Zauważyliśmy, że jest ogromna potrzeba takiej konferencji wśród młodych osób. Dodatkowo chcemy, by młodzi ludzie włączyli swoje życie, dali się zapalić i pamiętali o tym, że nie do końca są przyszłością, ale są Bożym teraz, cytując słowa papieża Franciszka i mogą już dzisiaj doświadczać żywej relacji z nim i relacji we wspólnocie – mówi Jakub Jusiński, jeden z organizatorów konferencji oraz członek wspólnoty charyzmatycznej ABBA.

Konferencja została zorganizowana po to, żeby pokazać, że młodzi ludzie są w Kościele. To spotkanie dało im możliwość poznania się, wymiany doświadczeń pomiędzy wspólnotami, ale również spędzenia miło czasu poprzez modlitwę, taniec, śpiew i uwielbienie Boga.

Organizatorzy konferencji chcieli w nowoczesny sposób dotrzeć do młodzieży. Na samym początku konferencja miała być zorganizowana tylko dla 150 osób, jednak z każdym dniem coraz więcej młodych zgłaszało chęć udziału w tym przedsięwzięciu. – Bóg działa, to on przyprowadził tutaj te 650 osób. Dodając do tego wolontariuszy w hali znajduje się prawie 800 osób – dodał Jakub Jusiński.

W trakcie konferencji uczestnicy mieli okazję brać udział w koncercie zespołu Muode Koty, mogli wysłuchać inspirującego wykładu charyzmatyka Marcina Zielińskiego, czy porozmawiać z psychologami, księżmi. W trakcie całego dnia odbywały się również modlitwy uwielbienia, prowadzone przez Projekt Przebudzenie czy założyciela wspólnoty Abba. Młodzi ludzie uczestniczyli również w licznych warsztatach, ale także w inspirujących wykładach.

Uczestnicy uważają, że konferencja była potrzebna. – Myślę, że im więcej będzie takich wydarzeń, im więcej młodzież będzie się angażować w Kościół, to bardziej będzie się on rozwijał – powiedziała uczestniczka konferencji #Starter Julia Jarysz.

Na konferencji pojawili się również wystawcy. Jednym z nich był Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej, który organizowany jest przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Uczestnicy konferencji mieli okazję poznać bliżej zasady uczestnictwa w konkursie, ale również mogli wziąć udział w quizie biblijnym, gdzie nagrodami były książki od Instytutu Wydawniczego PAX.

Organizatorem konferencji była Katolicka Wspólnota Modlitewno-Ewangelizacyjna Abba. Jest to katolicka wspólnota charyzmatyczna, zaangażowana w dzieło Nowej Ewangelizacji. Naszym celem jest prowadzenie ludzi do poznania Boga jako Ojca, pojednania z Kościołem i zakorzenienia w lokalnej wspólnocie.

Organizatorzy już zapowiedzieli kolejną edycję konferencji #Starter, która odbędzie się we wrześniu 2020 roku. Zachęcamy do śledzenia social mediów i strony internetowej tego wydarzenia!

/md

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#konferencja #młodzi #modlitwa #muode koty #Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej #OKWB #slider #uwielbienie
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej