Znamy zwycięzcę konkursu prymasowskiego!

2018/04/5
002293-1.jpg

Już wiemy, kto zostanie naszym publicystą katolickim oraz wygra niezwykłą publikację IPN – I tom zapisków Prymasa Tysiąclecia „Pro memoria”.

Zadaniem konkursowym było napisanie swojej refleksji  nad postacią Prymasa Tysiąclecia na podstawie słów:

„Świętość polega na zwykłych rzeczach, dokonywanych w niezwykły sposób” (Pius XI) – jakie Twoim zdaniem były niezwykłe przejawy w działaniach Prymasa Tysiąclecia?

Zwycięska praca pana Jarosława Haładudy zostanie opublikowana w majowym numerze Miesięcznika „Civitas Christiana” oraz w serwisie e-civitas.pl.

Celem konkursu było zainspirowanie postacią Kardynała Stefana Wyszyńskiego i popularyzacja wiedzy o tej wielkiej postaci XX wieku oraz promocja talentów.

Po zapoznaniu się z pracami konkursowymi komisja podjęła decyzję o przyznaniu głównej nagrody panu Jarosławowi Haładudzie. Laureat, mieszcząc się w regulaminowej, krótkiej formule – z emocjonalną odwagą opisał swoje rodzinne doświadczenie spotkania z postacią Prymasa Tysiąclecia.

 

 

Nagrodą za 4 najlepsze odpowiedzi jest publikacja Wydawnictwa IPN – zapiski kardynała Stefana Wyszyńskiego zatytułowane „Pro memoria”.

 

Organizatorem konkursu jest redakcja Miesięcznika „Civitas Christiana”. Fundatorem nagród jest Instytut Pamięci Narodowej.

– Konkurs powstał z zamiarem rozbudzenia ciekawości osobą Prymasa. Dziś, po zatwierdzeniu heroiczności cnót Stefana Wyszyńskiego, musimy na nowo, ze świeżością spojrzenia kolejnych pokoleń, odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką świętość poznaliśmy i jak wiele jeszcze przed nami odsłoni historia kardynała? Świętość – zwykła rzecz dla zwykłych ludzi – wymaga po prostu jakiejś niezwykłej oprawy charakteru i silnej woli. Na łamach konkursów poświęconych temu zagadnieniu bierzemy pod lupę siłę prostych cnót, o których nie wolno nam zapomnieć. Ich wpływ na historię, przewaga nad przemocą i opresją systemów jest  zwycięskim widowiskiem w soczewce dziejów, kinematografie kolejnych dekad

– mówi pomysłodawca konkursu, Marta Kowalczyk.

Serdecznie gratulujemy!

mak

Kowalczyk Marta v2

Marta Kowalczyk

Filolog. Członek Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Pro Memoria #Prymas Tysiąclecia #slider #Stefan Wyszyński
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej