Międzynarodowy muzyczny projekt „Decalogue” w Łodzi

2021/9/4
projekt dekalog
Fot. archidiecezja.lodz.pl

Przed nami Międzynarodowy muzyczny projekt „Decalogue”, inspirowany dziesięciorgiem przykazań. W sobotę (11 września) na Stadionie Orła w Łodzi, wystąpią artyści z różnych stron świata: Tony Melendez, o. Stan Fortuna, Marika, Krzysztof Iwaneczko i Józef Skrzek, Dikanda, Agnieszka Cudzich, Piotr Łukaszewski i Marcin Spenner, Rafał Kobyliński SJ i o. Tomasz Jarosz CSsR. Chór i orkiestrę poprowadzi Hubert Kowalski. Kierownikiem artystycznym całości jest Marcin Pospieszalski.

Treść Dziesięciu Prostych Słów, wyryta została nie tylko na kamiennych tablicach, ale w materiale znacznie trwalszym – ludzkim sercu – zaznaczają organizatorzy wydarzenia. Inicjatywa jest częścią otwartego spotkania „Dekalog. Ku doświadczeniu wolności” w ramach VI Ogólnopolskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji - „Miasto – rewitalizacja” (9 - 11 września) w Łodzi.

 „Miasto ewangelizuje się w ten sposób, że nie przynosi się Jezusa z zewnątrz, ale odkrywa Jezusa, który tu jest. Współczesne miasta stanowią uprzywilejowane miejsce dla nowej ewangelizacji” – mówi za papieżem Franciszkiem abp Grzegorz Ryś, przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

VI Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji pod hasłem: „Miasto – rewitalizacja” jest próbą głębszego odczytania i zastosowania wskazań papieża Franciszka z dokumentu programowego Evangelii gaudium o ewangelizacji prowadzonej na terenach miejskich.

Kongres poprzedzony zostanie siedmioma dniami intensywnej modlitwy tzw. Jerychem. W kilku miejscach przez 7 dni i 7 nocy będzie trwała adoracja. Młodzież zorganizuje Jerycho rowerowe wokół Łodzi,  w planach jest również bieg wokół  miasta i modlitwa.  Siostry zakonne, również włączą się do akcji organizując kolejne Jerycho.

 Z tej „masowej” modlitwy będzie wyrastał kongres. Ewangelizacja nie może być jakimś tanim chwytem. Musi być to doświadczenie wiary, które wyrasta z Ewangelii – mówi abp Grzegorz Ryś.

Więcej w artykule:  Abp Grzegorz Ryś zachęca do duchowej rewitalizacji miast

https://nowaewangelizacja.org/abp-rys-zacheca-duchowej-rewitalizacji-miast/

Zapisy oraz szczegółowy plan na stronie:

https://nowaewangelizacja.org/

/uk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

##muzyka chcrześcijańska
© Civitas Christiana 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej