Piec piąty - platforma multimedialna o świętej Urszuli

2021/4/18
piec piaty urszulanki pniewy sanktuarium
Źródło: DAYENU Design

Gdy św. Urszula Ledóchowska po raz pierwszy zobaczyła Pniewy, miała wykrzyknąć: „cztery kąty i piec piąty”. Nie był to okrzyk radości, a raczej westchnienie żalu nad zniszczonymi i zrujnowanymi budynkami.

To właśnie ten „piec piąty”, stał się nazwą strony multimedialnej o założycielce Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego. Dlaczego Piec Piąty? Jak tłumaczy jedna z urszulanek, s. Beata Zawiślak, właśnie on „może on ogrzać wiele zmarzniętych i samotnych serc”.

W 156 rocznicę urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej, zachęcamy do zajrzenia na multimedialną stronę internetową o Sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach, macierzystym domu zakonnym Sióstr Urszulanek. Strona została zaprojektowana przez Dayenu Design w 100 rocznicę powstania zakonu.

Na platformie znajdziemy życiorys Świętej, nie tylko w wersji tekstowej, ale również w formie ciekawej animacji. Każdy kto odwiedzi platformę, będzie mógł wybrać się na wirtualny spacer po Sanktuarium w Pniewach. Dla najmłodszych strona internetowa przewiduje rozmaite gry i zabawy, między innymi krzyżówki, wycinanki, rebusy, quizy, testy czy nawet piosenki, ale nie tylko dla nich jest przeznaczona. Wszyscy ci, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś o świętej Urszuli w przystępny i pełen humoru sposób, znajdą tam coś dla siebie. Dodatkowo, strona może stać się inspiracją, bo przepełniona jest cytatami i myślami Świętej na każdy dzień.

Zachęcamy do odwiedzenia platformy pod adresem: https://piecpiaty.pl/

/mwż

Szalek Zuzanna

Zuzanna Szałek

Studentka psychologii, wolontariuszka Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej”. Finalistka 23. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#św. Urszula #Piec Piąty #Urszulanki #Pniewy
© Civitas Christiana 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej