Premiera nowego tomu trylogii Zofii Kossak w Audiotece!

2021/7/5
Ecivitas slajder2

Kolejny tom serii powieściowej o wyprawach krzyżowych debiutuje w formie audiobooka. Od dziś miłośnicy historii mogą wsłuchać się w niezwykłą, pełną krucjatowych emocji narrację.

Po wspaniałym przyjęciu przez czytelników 4 tomów „Krzyżowców” w wersji audio – Instytut Wydawniczy PAX przygotował kolejną część dzieła Zofii Kossak do wysłuchania – „Króla trędowatego”. Zapraszamy do odwiedzenia Audioteki: https://audioteka.com/pl/audiobook/krzyzowcy-krol-tredowaty

"Król trędowaty" to druga część trylogii poświęconej wyprawom krzyżowym, w której Zofia Kossak przedstawia dramatyczne próby utrzymania Jerozolimy, zakończone utratą Królestwa Jerozolimskiego w 1291 roku. Jest to barwna opowieść o klęsce Krzyżowców, którzy w wyniku samowoli i egoizmu zdemoralizowanych książąt nie zdołali obronić Grobu Świętego. Jednym z ważniejszych wątków książki jest bitwa pod Montgisard, w której nieuleczalnie chory król jerozolimski Baldwin IV odnosi największe militarne zwycięstwo nad wojskami muzułmańskimi.

Czym jest zwycięstwo i czy zależy od ludzkich charakterów – na to pytanie starała się odpowiedzieć Zofia Kossak.

Słuchając „Króla trędowatego”, przypomnimy sobie znamienne słowa: „Człowiek rodzi się dla służby, żyje dla służby i umiera w służbie (…). Wolność jego polega jedynie na wyborze pana. Może służyć Bogu, może czartu, a może sam sobie. Najgorsza pono ta ostatnia służba”.

Życzymy wspaniałej przygody!

/mwż

© Civitas Christiana 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej