Tata w święta

2013/12/12

Pytanie, które może się zrodzić w głowie żony, mamy lub teściowej brzmi: jaki może być dobry prezent dla młodego taty? Odpowiedź: chwila ciszy i spokoju, ale żeby nie miał za dobrze, dorzućmy dobrą i motywującą książkę.

ksiazkaŻycia nie nauczymy się z książek, trzeba je po prostu przeżyć. Aby jednak to zrobić świadomie i w pełni, warto od czasu do czasu zatrzymać się i oddać refleksji. Można to zrobić na rekolekcjach, ale na taki luksus często nie możemy sobie pozwolić. Stąd dobrym rozwiązaniem może być inspirująca i motywująca lektura ojcowska.

Zacząć warto od wydanej przez IW Pax książki Serce ojca dr. Kena Canfielda – to klasyka gatunku dedykowana ojcom na różnych etapach ich aktywności. Trzeba się jednak bardzo postarać, by ją dostać. Uzupełnieniem niech będzie Siedem sekretów efektywnych ojców, również autorstwa dr. Canfielda. Jak napisał dziennikarz Krzysztof Ziemiec: „Wiele praktycznych wskazówek z życia wziętych, a nie jakieś pseudonaukowe »wodolejstwo«. Pozycja, po którą powinien sięgnąć każdy Ojciec”. Co ciekawe, to właśnie o tę pozycję są oparte warsztaty Inicjatywy Tato.Net pt. 7 sekretów efektywnego ojcostwa.

Wielu ojców nie może sobie pozwolić nawet na te kilka chwil z książką. Pokonują tysiące kilometrów na drogach lub spędzają godziny, stojąc w korkach. Ojcom w podróży warto podarować audiobooki. Tu zdecydowanym faworytem jest audiobook Ojciec – reaktywacja! Czyli jak silny facet buduje silną rodzinę, w którym możemy posłuchać m.in. wykładu dr. Jacka Pulikowskiego.
Wspomniany wcześniej dr Canfield to prawdopodobnie najlepszy specjalista od badań nad ojcostwem. Wśród audiobooków możemy odnaleźć serię stworzoną dla ojców dzieci w różnym wieku: niemowlęcym, przedszkolnym, szkolnym i nastoletnim.
A jeśli żona młodego taty będzie chciała mu zrobić prezent w wersji luksusowej, to polecam rekolekcje adresowane tylko dla mężczyzn lub warsztaty wcześniej już wspomnianej Inicjatywy Tato.Net. Po krótkim „ojcowskim” urlopie mąż i ojciec wróci odmieniony, by w pełni zaangażować się w jego największy projekt życiowy – rodzinę.

 

Karol Wyszyński

© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej