XV Akademia Kozłowiecka - wykłady

2024/04/25
CCH 3274
Fot. Marta Karpińska

W sobotę 16 marca 2024 r. odbyła się XV Akademia Kozłowiecka. Ten cykl spotkań i rozmów o błogosławionym Stefanie Wyszyńskim, jego nauczaniu oraz katolickiej nauce społecznej, który rozpoczął się w 2018 roku, stał się już tradycją i ważnym wydarzeniem w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

W czasach okupacji hitlerowskiej ksiądz Stefan Wyszyński prowadził wykłady, konferencje i pogadanki dla sióstr franciszkanek oraz osób przebywających w majątku rodziny Zamoyskich w Kozłówce. Nazywano je Akademią Kozłowiecką. W nawiązaniu do niej Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana", którego patronem jest Prymas Wyszyński i Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zainicjowały cykl konferencji naukowych pod tą samą nazwą.

Zapraszamy do zapoznania się z dwoma wykładami, które miały miejsce w ramach XV edycji Akademii - "PRO MEMORIA unikatowe świadectwo niestrudzonej działalności Bł. Stefana Wyszyńskiego w służbie Bogu i Ojczyźnie" ks. prof. dr hab. Józefa Mareckiego oraz "Instytut Prymasa Wyszyńskiego - zaplecze duchowe...i nie tylko dla Prymasa Tysiąclecia" Iwony Czarcińskiej:

 

 

/mdk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#akademia kozłowiecka #Iwona Czarcińska #ks. Józef Marecki #Stefan Wyszyński #Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej