Znamy zwycięzców finału 18. Konkursu Biblijnego

2014/6/4

W drugim dniu finału XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, młodzi wzięli udział we mszy świętej sprawowanej przez ks. bp. Rafała Markowskiego z arch. warszawskiej. Po mszy nastąpiła część ustna Konkursu, która pozwoliła na wyłonienie ostatecznych zwycięzców. Uczestnikom zaprezentowano również film podsumowujący minione VII Spotkanie Młodych z Biblią. Część ustna trwała w tym roku wyjątkowo długo, bowiem konieczne okazało się przeprowadzenie 3 tur pytań, po których zgłoszono wątpliwość dotyczącą oceny jurorów i trzeba powrócić do rozgrywek.

W ten sposób udało się określić ścisłych laureatów tegorocznej edycji, którymi ostatecznie zostali:

Miejsce I: Monika Migas, diecezja siedlecka

Miejsce II: Kinga Pałyga, arch. częstochowska

Miejsce III: Krzysztof Michalak, diecezja bydgoska

Miejsce IV: Adrian Karwowski, diecezja łomżyńska

Miejsce V: Rachela Antosz – Rekucka, arch. krakowska

Miejsce VI: Irena Borucka, arch. gnieźnieńska

Miejsce VII: Kinga Kobylińska, diec. płocka

Nagrodami w tegorocznym finale Konkursu Biblijnego były indeksy uprawniające do podjęcia studiów bez egzaminów wstępnych w 11 renomowanych uczelniach wyższych, na 14 kierunkach, w tym teologii, historii, dziennikarstwie, kulturoznawstwie czy socjologii.

Ponadto zwycięzcy wybiorą się wraz z opiekunami na pielgrzymki do Ziemi Świętej i Rzymu, które ufundował i zrealizuje bydgoski touroperator Novum Travel. Laureat III-go miejsca pojedzie do Wilna, w ramach nagrody od Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana”.

Laureaci otrzymali również urządzenia multimedialne takie jak wysokiej klasy tablet, czytnik e-book, aparat cyfrowy i smartfon, które podarowali przedstawiciele władz “Civitas Christiana”.

Atrakcyjne upominki w postaci publikacji o tematyce religijnej ufundował Instytut Wydawniczy PAX oraz wydawca miesięcznika Biblia Krok po Kroku, który przez rok będzie bezpłatnie otrzymywała laureatka I-go miejsca.

Bezpłatny dwudniowy pobyt uczestników i opiekunów w Niepokalanowie oraz dodatkowe upominki były wynikiem wspólnego wkładu finansowego organizatora – Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” i firmy Grupa Inco S.A., która wspiera to dzieło na wielu płaszczyznach realizacji.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy znakomitego przygotowania, dziękujemy każdemu z osobna za udział w tegorocznym finale i włączenie się w modlitewną wspólnotę.

Poznaj wyniki części pisemnej:

Wyniki część pisemna finał XVIII OKWB 2014.pdf 274,55 kB

Fotorelacje na konkursowym fanpage’u: Konkursu Biblijnego.

marklucz/kw

© Civitas Christiana 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej