Uroczystości wokół relikwii św. Jana Pawła II w Warszawie

2015/12/9

9 grudnia w Warszawie, w Bazylice Archikatedralnej p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela odbyła się uroczystość związana z peregrynacją relikwii św. Jana Pawła II w Katolickim Stowarzyszeniu “Civitas Christiana”. Mszy świętej przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.

Katolickie Stowarzyszenie “Civitas Christiana” miało zaszczyt zaprosić warszawiaków na wykład dr hab. Pawła Skibińskiego, który mówił o Współczesnym przesłaniu Prymasa Wyszyńskiego do Polaków – w kontekście chrztu Polski oraz na wystawę, która przedstawia główne wątki myśli kard. Stefana Wyszyńskiego i towarzyszy peregrynującej relikwii od początku roku. Centralnym miejscem spotkania była Msza św. pod przewodnictwem kardynała Kazimierza Nycza w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. To modlitwa o jego rychłą beatyfikację, za przyczyną św. Jana Pawła II, była główną intencją peregrynacji. Ważność tej modlitwy podkreślił na koniec Mszy św. kard. Nycz, który przypomniał, że 24 listopada złożył w rzymskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych „Positio super virutibus”, tj. dokumentację o heroiczności cnót kard. Stefana Wyszyńskiego. – To ostatni etap procesu beatyfikacyjnego. Teraz z naszej strony pozostaje modlitwa, modlitwa i jeszcze raz, modlitwa – zachęcił kard. Nycz.  Uroczystości warszawskie zwieńczyły trwającą od roku ogólnopolską peregrynację relikwii św. Jana Pawła II w Katolickim Stowarzyszeniu “Civitas Christiana”.

Więcej o tym wydarzeniu już w styczniowym wydaniu miesięcznika “Civitas Christiana”.

tekst/fot. pgw

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#kard. Kazimerz Nycz #kard. Stefan Wyszyński #Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana #peregrynacja #Św. Jan Paweł II #warszawa
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej