Akredytacje prasowe na 72. Galę Nagrody Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” im. Włodzimierza Pietrzaka

2019/05/21
projekt-bez-tytulu.png

Trwa proces akredytacji dla dziennikarzy na uroczystość 72. Gali Nagrody Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” im. Włodzimierza Pietrzaka, która odbędzie się 06 czerwca 2019 r. o godz. 17.00 na Zamku Królewskim w Warszawie.

Nagroda Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” im. Włodzimierza Pietrzaka przyznawana jest za doniosłe osiągnięcia w działalności formalnej, kulturalnej, społecznej oraz edukacyjnej. Celem Nagrody jest uhonorowanie osób bądź instytucji, które łączą merytoryczny i artystyczny walor aktywności społeczno-kulturalnej ze świadectwem wierności wartościom chrześcijańskim i patriotycznym.

Tegorocznym laurem uhonorowano projekt „BIBLIA AUDIO superprodukcja” – za doskonałe w formie i skali upowszechnienie Słowa Bożego z wykorzystaniem nowoczesnych technik medialnych.

Słuchowisko w gwiazdorskiej obsadzie 500 aktorów oraz 10 000 statystów ma na celu udźwiękowienie Pisma Świętego, Księgi Ksiąg, wobec której nie przechodzi się obojętnie. Producent oraz reżyser Krzysztof Czeczot traktuje projekt w wymiarze społecznym, który łączy ludzi poprzez szacunek do treści Pisma Świętego oraz drugiego człowieka. Natomiast realizacja projektu w tak szerokim wydaniu stanowi ogromny wkład w edukację i rozwój kulturalny obecnych i przyszłych pokoleń.

Nagrodę Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” im. Włodzimierza Pietrzaka otrzyma w tym roku również Katolicka Agencja Informacyjna – za wieloletnie rzetelne informowanie o wydarzeniach w Kościele i w świecie.

Katolicka Agencja Informacyjna powołana w 1993 r. przez Konferencję Episkopatu Polski ma na celu zagwarantowanie obecności informacji religijnej w  strumieniu informacyjnym. KAI jest pierwszą i największą na terenie Europy Środkowo-Wschodniej
i drugą w Europie agencją religijną. Agencja prowadzi działalność promocyjną Kościoła
w postaci konferencji prasowych i spotkań dla dziennikarzy dzięki czemu udało się na trwałe nawiązać współpracę z grupą dziennikarzy na stałe zajmujących się problematyką religijną.

Kapituła Nagrody nagrodziła dr hab. Irenę Kossowską i dr Łukasza Kossowskiego – za wybitną Wystawę pn. „Znaki Wolności. O trwaniu polskiej tożsamości narodowej”, poświęconą 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wystawa to wyjątkowa i niepowtarzalna struktura artystyczna tworząca arcydzieła polskiej sztuki m.in. Jacka Malczewskiego, Maksymiliana Gierymskiego czy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, która nawiązuje do konkretnych wydarzeń historycznych, społecznych ruchów oraz postaw ludzkich. Wystawa licząca niemal 500 dzieł sztuki łączy montaże filmowe, ścieżki dźwiękowe oraz komentarze historyczne unikatową całość.

Kapitułę Nagrody Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” im. Włodzimierza Pietrzaka stanowią: bp. prof. dr hab. Michał Janocha – przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego, ks. dr Dariusz Wojtecki, Tomasz Nakielski, Sławomir Józefiak i Romuald Gumienniak (sekretarz Kapituły).

Formularz-akredytacji-Nagroda-Pietrzaka-2019-DOC 

Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie mediów pragnących relacjonować to wydarzenie:

­­Dziennikarze do 4 czerwca 2019 r. przesyłają zgłoszenia formularzy akredytacji.

– Akredytacje dla dziennikarzy, fotoreporterów i ekip filmowych
wydawane będą do 05 czerwca 2019 r. do godz. 12.00 przez rzecznika prasowego Nagrody
(kontakt poniżej).
– Odbiór identyfikatorów
dla akredytowanych mediów w dniu gali, od godz. 16:00 (recepcja gali na Zamku Królewskim).

Kontakt z organizatorem:

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” | Sekretariat Nagrody Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” im. Włodzimierza Pietrzaka
ul. Wspólna 25, 00-519 Warszawa, tel. 022 841 95 89
e-mail: sekretariat.nagrody@civitaschristiana.pl strona: www.civitaschristiana.pl
Współpraca z mediami: Kamil Sulej (rzecznik prasowy Nagrody) tel.: 722 090 847
e-mail: kamil.sulej@civitaschristiana.pl

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#72. Gala Nagrody im. Włodzimierza Pietrzaka #Akredytacja #czerwiec 2019 #dziennikarze #Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana #Pietrzak #slider
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej