Camino de Santiago: Współczesne doświadczenie pielgrzymowania

2020/01/14
camino-6.jpg

Do 29 stycznia jest okazja aby obejrzeć międzynarodową wystawę fotograficzną “Camino de Santiago: Współczesne doświadczenie pielgrzymowania” w Dobrym Miejscu. Jej inauguracja miała miejsce w 2018 r. w Bostonie, w ramach Festiwalu Filmowego Camino de Santiago.  Jest jednym z elementów przygotowań do Jubileuszowego Roku Jakubowego 2021.

Camino de Santiago. Współczesne doświadczenie pielgrzymowania – to nowy kreatywny projekt zrealizowany przez Turismo de Galicia przy współpracy z Xacobeo 21. Wystawę tworzy dziewiętnaście obrazów o wielkiej sile emocjonalnej i towarzyszące im video. Pokazuje ogromne znaczenie i światowy wydźwięk Drogi do Santiago, tysiącletniego szlaku, któremu Rada Europy w 1987 r. przyznała tytuł Europejskiego Szlaku Kulturowego, a w 1993 r. wpisany został przez UNESCO na listę Światowego Dziedzictwa. Camino de Santiago, sprzyjało i sprzyja dalej, jak żaden inny szlak kulturowy, tworzeniu i utrwalaniu idei Europy, kontynentu o wspólnej przeszłości i własnych korzeniach kulturowych i duchowych.

Fot. A Fonsagrada. Droga Pierwotna (archiwum Turismo de Galicia)

Wystawa została zainaugurowana w 2018 roku w Stanach Zjednoczonych w Bostonie towarzysząc Camino de Santiago Film Festival, następnie była w Chicago w Instytucie Cervantesa, a na początku 2019 roku w Nowym Jorku i Black Mountain w Północnej Karolinie, gdzie odbywa się coroczne spotkanie stowarzyszenia American Pilgrims on the Camino – największej organizacji pielgrzymów w USA. Do połowy 2020 roku wystawa gościć będzie w dziewięciu miastach w Polsce, m.in. we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie, a także we Francji w Lorient.

/md

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Camino de Santiago #dobre miejsce #Droga św. Jakuba #Europa #podróż #szlak #szlak kulturowy #wystawa
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej