Chełstowska i Kluczyński o skandalu w “Chacie” | Salve TV (WIDEO)

2017/03/21
yt-chata-salve-tv.png

Ewelina Chełstowska, organizatorka konferencji „Być kobietą urzekającą” i Marcin Kluczyński, redaktor naczelny miesięcznika Civitas Christiana opowiadają o filmie “Chata”. Program Rozmowa Dnia w Salve TV poprowadziła Ewa Pietrzak z Radia Warszawa.

– Film zaskakuje, wytrąca nas ze schematu postrzegania Trójcy Świętej. W jakiś sposób wyobrażamy sobie Pana Boga, chociażby poprzez wizerunek w Kaplicy Sykstyńskiej, jako starszego mężczyznę z długą, sumiastą brodą. Tu staje przed nami Pan Bóg nazwany “Tatą”, tyle, że widzimy w tej roli murzynkę. To wybija z pewnego schematu. Bóg nie jest ani mężczyzną, ani kobietą, chociaż oboje są stworzeni na obraz i podobieństwo Boże – mówił Marcin Kluczyński.

– Jest to opowieść o cierpieniu, o determinacji w poszukiwaniu Pana Boga i o zobrazowaniu ludzkiego żalu do Boga po stracie – dodawała Ewelina Chełstowska

– Nie doszukiwałbym się tutaj New Age, natomiast na pewno nie możemy podejść do treści filmowej jako do prawdy objawionej. To nie jest film, który jest zobrazowaniem Ewangelii. Na pewno jest to film, który pobudza do pomyślenia sobie o Panu Bogu i relacji do Trójcy Świętej. Jest to punkt wyjścia – podkreślał red. naczelny miesięcznika Civitas Christiana.

Jak podkreślali goście Tematu Dnia, „Pan Bóg nawet z najgorszego nieszczęścia ludzkiego jest w stanie wyprowadzić dobro”.

– Jest to na pewno świetny materiał do katechezy (…) Lektura tej książki to były dla mnie kilkudniowe rekolekcje. (…) Jezus Chrystus posługiwał się prostymi obrazami, przypowieściami, jeżeli ma to trafić do dzisiejszego odbiorcy, dlaczego nie? – zaznaczył Kluczyński

Temat Dnia to program ukazujący się codziennie od poniedziałku do piątku w Salve TV. O najważniejszych sprawach publicznych rozmowy toczą się z ludźmi, którzy decydują o ich biegu. Zobacz pozostałe odcinki: tutaj

Salve TV www.salvetv.pl to nowa chrześcijańska telewizja internetowa. Główną ideą Salve TV jest emisja programów informacyjnych, rozrywkowych i edukacyjnych – przyjemnych w formie i wartościowych w treści.

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Chata #Ewelina Chełstowska #Marcin Kluczyński #miesięcznik "Civitas Christiana". #Salve TV #Wiliam Paul Young
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej