To jest czas „Mistrza trawnika”!

2021/02/24
Projekt bez tytulu5
źródło: Adobe Stock

Wczesną wiosną w ogrodzie jest mnóstwo pracy, a szczególnej pielęgnacji wymaga trawnik. Po zimie warto wykonać kilka zabiegów.

Co roku zaleca się przeprowadzić wertykulację. Zabieg ten polega na płytkim, pionowym nacinaniu wierzchniej warstwy darni. Pobudza to system korzeniowy trawy do lepszego krzewienia się i usuwa warstwę zeszłorocznego filcu, który ogranicza dostęp powietrza i wody do korzeni. Regularnie przeprowadzanie zabiegu wertykulacji zapobiegnie występowaniu mchu.

Możemy przeprowadzić także aerację, która polega na nakłuwaniu darni widłami bądź aeratorem na ok. 6–8 cm w celu doprowadzenia powietrza do głębszych warstw korzeni. Jeżeli trawnik usytuowany jest na przepuszczalnym podłożu, zabieg wykonujemy co 2–3 lata. Uzupełnieniem aeracji jest piaskowanie, które polega na rozsypaniu na trawniku cienkiej warstwy piasku, najlepiej kwarcowego. Piasek wraz z wodą spłynie do powstałych kanalików tworząc drenaż.

Nie możemy pominąć także wiosennego nawożenia, które wpłynie na lepszą kondycję trawnika i uchroni go przed chorobami w nadchodzącym sezonie. Wczesną wiosną trawnik zasilamy nawozami wieloskładnikowymi bogatymi w azot. Substancje mineralne przenikają do podłoża, gdzie pobierane są przez korzenie traw.

Do tego celu doskonale sprawdzi się Florovit nawóz do trawników „Mistrzowski trawnik”. Produkt dostosowany jest do wymagań pokarmowych wszystkich gatunków traw, szczególnie do trawników ozdobnych i reprezentacyjnych.

Zawarte w nawozie składniki mineralne, dobrane w odpowiednich formach i ilościach stymulują wzrost traw, poprawiają ich zdrowotność oraz zapewniają intensywny zielony kolor trawników. 

Wysoka zawartość azotu w nawozie zwiększa krzewienie się traw, darń staje się zwarta i silna, co przeciwdziała wzrostowi mchu i zachwaszczeniu. Nawóz jest skuteczny, wydajny oraz wygodny w stosowaniu.

Nawóz do trawników „Mistrzowski trawnik” otrzymał tytuły: Laur Konsumenta 2020 roku oraz Konsumencki Lider Jakości 2019 roku.

/mwż

© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej