Już niedługo XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa

2019/7/17
plakat-akcja-sw-krzysztof-2019.jpg

W dniach 21-28 lipca 2019 roku w całej Polsce będzie obchodzony XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W tym tygodniu odbędzie się również akcja misyjna “Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr” szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.

W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie.

W ramach tego Tygodnia, któremu patronuje św. Krzysztof, opiekun i patron kierowców i podróżnych, MIVA Polska zachęca do szczególnej modlitwy za wszystkich poruszających się po drogach, aby wszyscy docierali szczęśliwie do celu podróży. Przypomina też o odpowiedzialności użytkowników za bezpieczeństwo na drogach i konieczności tworzenia kultury oraz wzajemnego szacunku na drogach – napisał bp Jerzy Mazur SVD, Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, w komunikacie na XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

W roku ubiegłym w ramach akcji udało zebrać się prawie 3 mln złotych. Dzięki nim zakupiono środku transportu dla misjonarzy w 34 krajach, m.in.: 40 samochodów, 2 ambulanse, 3 busy, 64 motocykle i motorowery, 3 łodzie, 3 skutery śnieżne, 3 konie i 3 wozy. Najwięcej środków transportu zakupiono dla Afryki, następnie dla Ameryki Południowej i Azji, 11 wspomoże misjonarzy w innych regionach.

Więcej informacji: http://www.miva.pl/artykuly/akcje/akcja-sw-krzysztof

/md

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#kierowcy #ogólnopolski tydzień św. Krzysztofa #patron #patron kierowców #św. Krzysztof #tydzień św. krzysztofa
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej