Przyjazny kominkom i rodzinnej atmosferze

2021/12/8
AdobeStock 320978622 1
Źródło: AdobeStock

Kominek, to wspaniały dodatek w każdym domu. Wnosi ciepło, przyjazną atmosferę i styl do każdej przestrzeni. Dla efektywnego użytkowania ważna jest prawidłowa konserwacja kominka. Dobrze utrzymany nie tylko zaoszczędzi czas i pieniądze, ale także wniesie ogromną wartość do domu. 

Poniższe wskazówki mogą nauczyć, jak szybko i skutecznie wyczyścić nasz kominek:

  1. Usuń cały popiół i kurz z paleniska za pomocą łopatki lub małej miotełki. Zbierz go na szufelkę i wsyp do papierowej torby, aby wyrzucić.
  2. Wyjmij ruszt, aby usunąć z niego sadzę i kurz. Przy pomocy miękkiej szczoteczki i wody z płynem do naczyń wyszoruj go, a następnie dobrze spłucz. Osusz czystą szmatką.
  3. Używając suchej szczotki z włosia, oczyść każdą wewnętrzną ścianę z popiołu i kreozotu. Trwałe zabrudzenia możemy wyczyścić  używając specjalnych płynów do czyszczenia, najlepiej tych zalecanych przez producenta kominka.
  4. Na koniec, czyścimy szklane drzwiczki kominka. Idealnie nada się do tego płyn do czyszczenia szyb kominkowych - Ludwik -. Jest to gotowy do użycia detergent opracowany specjalnie do czyszczenia szyb kominków i pieców. Skutecznie usuwa sadzę oraz wszelkie pozostałości po spalaniu pozostawiając szybę przejrzystą i bez zarysowań. Preparat chroni przed ponownym zabrudzeniem.

Łatwy w aplikacji spryskiwacz zapewnia równomierną aplikację, więc wystarczy rozpylić środek na szybę, wyczyścić mokrą gąbką i przetrzeć szmatką do polerowania.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Ludwik #Kominek
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej