Marek Zając i "Kwiatki Stefana Wyszyńskiego"

2022/02/23
10 v3

Gościem studio Radia Civitas Christiana w Warszawie był Marek Zając - dziennikarz, publicysta, dyrektor stacji Polsat Rodzina, członek Fundacji Auschwitz-Birkenau, a także autor książki "Kwiatki Stefana Wyszyńskiego". Usłyszymy o niej w rozmowie przeprowadzonej przez Kamila Suleja.

Czy ojciec nie mógłby tak nam wykładać katolickiej nauki społecznej, żeby nikt przy tych murzynach nie wstydził się siadać? - wypowiedź ks. Wyszyńskiego w Rzymie.

Gdzie szukać wartości? Na czym się koncentrować? Czy Kwiatki Stefana Wyszyńskiego mogą być cennym źródłem informacji i wartości dla poszukujących? Są to tylko niektóre z pytań, jakie pojawiają się u osób rozpoczynających prywatną przygodę z osobą Prymasa Wyszyńskiego. 

O procesie powstawania publikacji Kwiatki Stefana Wyszyńskiego i relacjach świadków życia Prymasa opowiada człowiek, który sam musiał rozpocząć przygodę poznawania osoby Wyszyńskiego. "KWIATKI" są mozaiką - portretem bohatera, który z bliska wygląda na przypadkowy, a z oddali ukazuje wszystko takim, jakim być powinno. Są to krótkie spojrzenia, które ukazują portret duchowy Stefana Wyszyńskiego.

Po więcej szczegółów odsyłamy do rozmowy red. Kamila Suleja z Markiem Zającem.

/em

Kamil Sulej

Kamil Sulej

Historyk, Prezes Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Studio Warszawa #Marek Zając #Kwiatki Stefana Wyszyńskiego #książka #youtube #rozmowa
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej