Młodzi otrzymają możliwość adoracji Całunu Turyńskiego

2018/07/30
640px-shroud-of-turin-001.jpg

Ponad 2 tys. młodych osób będzie miało okazję modlić się przed Całunem Turyńskim. To młodzież z diecezji piemonckich, a wydarzenie odbędzie się 10 sierpnia. Poprzedzi ono pielgrzymkę młodzieży do Rzymu, gdzie 11 i 12 sierpnia odbędzie się narodowe spotkanie młodych z papieżem Franciszkiem.

Warto podkreślić, że nie będzie to wystawienie Całunu, podobne do tego, które miało miejsce w Roku Jubileuszowym. Młodzież będzie mogła adorować relikwię w bardzo bliskiej odległości. Jest to wyjątkowa i niepowtarzalna inicjatywa.

Hasło pielgrzymki młodych ludzi do Rzymu brzmi: Miłość pozostawia ślad, co w obliczu obecności Całunu Turyńskiego nabiera dodatkowego znaczenia.

Do Turynu młodzi Włosi przybędą z lokalnych sanktuariów i miejsc ważnych dla Kościoła w ich diecezjach. Po drodze będą korzystać ze specjalnego e-booka przygotowującego ich do modlitwy przed relikwią, a także dokonają zaplanowanych wcześniej dzieł miłosierdzia.

10 sierpnia, w nocy, młodzież wyruszy do Rzymu na spotkanie z Ojcem Świętym, gdzie w kolejnych dniach będzie się odbywać spotkanie papieża Franciszka z młodymi ludźmi z całych Włoch. Wydarzenia są powiązane z październikowym Synodem Biskupów nt. „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”.

/wj

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Całun Turyński #Franciszek #rzym #synod biskupów #Turyn #Włochy
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej