Na Jasnej Górze można oglądać mozaikę powstałą w ramach akcji “Selfie dla Maryi”

2017/8/26
mozaika-zywa-korona-maryi-1.png

Zdjęcia pielgrzymów nadsyłane przez internet na Jasną Górę w ramach inicjatywy “Selfie dla Maryi” złożyły się na niepowtarzalną mozaikę przedstawiającą wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej. W sumie wpłynęło ich aż 14 000. Wymiary powstałego dzieła to: 5,65 m. wysokości i 4,20 m. szerokości. Mozaika została umieszczona na murach bastionu Potockich od strony Błoń Jasnogórskich.

Celem inicjatyw duszpasterskich Jubileuszu 300-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej było zaproszenie Polaków (i nie tylko), abyśmy z dnia na dzień przez staranie o nawrócenie stawali się Żywą Koroną Maryi. Paulini zapraszali do składania Maryi duchowych darów. Poprzez Inicjatywę „Żywa Korona Maryi” na Jasną Górę do dziś wpłynęło 20 259 zdjęć rodzinnych, indywidualnych, szkolnych, wspólnotowych. Za każdym z tych zdjęć kryje się konkretny duchowy dar dla Maryi.

Mozaika została umieszczona na murach bastionu Potockich od strony Błoń Jasnogórskich. / Fot. screen: koronamaryi.pl

Równoległą inicjatywą było „Selfie dla Maryi” – pielgrzymi przez Internet nadsyłali swoje zdjęcia rodzinne czy indywidualne i duchowe dary – w sumie wpłynęło ich 14 tys. Ze zdjęć nadesłanych drogą elektroniczną powstała mozaika Obrazu Matki Bożej. Wymiary mozaiki to 5,65 m. wysokości, a szerokości 4,20 m. Została umieszczona na murach bastionu Potockich od strony Błoń Jasnogórskich. Duchowych darów w aplikacji „Diament z Korony” zostało złożonych 30 tys – możemy przeczytać na stronie dedykowanej inicjatywie: koronamaryi.pl

Odwiedzając stronę mozaika.koronamaryi.pl, każdy, kto przekazał selfie w ramach akcji “Korona Maryi”, może odnaleźć swoje zdjęcie wpisane w mozaikę Matki Bożej Częstochowskiej. / Fot. screen: mozaika.koronamaryi.pl

Dzięki mechanizmowi umieszczonemu na stronie mozaika.koronamaryi.pl każdy, kto nadesłał swoje selfie, może odnaleźć siebie w wizerunku Matki Bożej. Grafikę można powiększać, obracać, a także wprowadzić adres e-mail, z którego korzystaliśmy wysyłając zdjęcie, by system skierował nas bezpośrednio do miejsca, gdzie w mozaikę wpisuje się nasza fotografia.

marklucz

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#300-lecie koronacji #Jasna Góra #Korona Matki Bożej #Selfie dla Maryi
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej