Największy płaszcz maryjny trafił do księgi Guinnessa

2018/07/20
in02-1.jpg

Płaszcz został przygotowany dla figury Matki Bożej z okazji odpustu w brazylijskim sanktuarium Navegantes. Stworzyli go czciciele Matki Bożej Patronki Żeglarzy. Płaszcz miał ponad tysiąc metrów kwadratowych.

Matka Boża z Navegantes, w kościele pod tym samym wezwaniem, Porto Alegre, Brazylia, fot. Ricardo André Frantz / źródło: wikimedia.org

Uroczystości miały miejsce 2 lutego. O oficjalnym wpisie do księgi rekordów poinformował bp Rafael Biernaski, ordynariusz diecezji Blumenau, do której przynależy sanktuarium.

Rozmiar płaszcza związany jest w pewien sposób z zachowaniem, które jest typowe dla brazylijskich wiernych, którzy swoją pobożność uzewnętrzniają dotykając świętych obrazów czy figur. W przypadku wielkich świąt, na które przybywają tysiące osób kontakt zostaje ułatwiony z pomocą kilkusetmetrowego sznura.

Po uroczystościach olbrzymi płaszcz został pocięty na 16 tysięcy kawałków, które rozdano wiernym. Powstawał on przez dwa miesiące z różnych fragmentów tkanin i koronek. Tegoroczna inicjatywa będzie kontynuowana w latach kolejnych. Dzięki temu każdy wierny uczestniczący w uroczystościach będzie mógł odczuć, że jego także okrywa płaszcz Matki Bożej.

/wj

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Matka Boska #Matka Boża Patronka źeglarzy #płaszcz Matki Bożej #rekord guinnessa
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej